از چسب کاشی و سرامیک استفاده کنیم یا ملات سیمان؟


چسب کاشی و سرامیک در مقایسه با ملات سیمان مزیت هایی دارد که کارفرمایان را به استفاده از آن متقاعد کرده است.

امروزه  کاشی کاران حرفه ای از مزیت های استفاده از چسب کاشی و سرامیک آگاه هستند و کارفرمایان نیز برای صرفه جویی در وقت و زمان به سراغ چسب کاشی با کیفیت می روند. ملات سیمان نیز یک ماده پرکاربرد در ساختمان سازی است و از آنجایی که نسبت به چسب کاشی ارزان تر است طرفداران خودش را دارد.

کارشناسان شورلول ایران در این مطلب به بررسی و نحوه کار با سیمان و چشب کاشی پرداخته اند تا دغدغه شما همراهان گرامی برای استفاده بهتر از مصالح ساختمانی برطرف شود.

کاشی‌کاری با سیمان یک کار خسته‌کننده است که انرژی فراوانی می‌طلبد. قبل از نصب کاشی باید آن را به خوبی خیس کرد تا سیمان به آن بچسبد.

از طرفی، ساختن دوغاب سیمان، کثیف‌کاری زیادی به دنبال دارد و در بسیاری از موارد، ترکیب آب، شن و ماسه در حد متعادل نیست.

مطالب مرتبط را بخوانید:

از طرفی، کار با چسب‌های کاشی در مقایسه با ملات سیمان بسیار راحت‌تر است و کثیف‌کاری کمتری دارد.

اگر از چسب کاشی استفاده شود، دیگر خبری از شکسته شدن کاشی، نشت آب و از بین رفتن بستر کاشی‌ها کمتر به گوش می رسد. هم‌چنین، استفاده از چسب کاشی و سرامیک به کارتان سرعت بیشتری می بخشد.

دلایل اقتصادی استفاده از چسب کاشی و سرامیک

سیمان نسبت به چسب کاشی ارزان تر است و از همین روی در صنعت ساختمان‌سازی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما نگته مهم این است که کثیف کاری های سیمان به ندرت به طور کامل از بین می رود و شما که قرار است مدت طولانی از تماشای سنگ و کاشی منزل و محل کارتان لذت ببرید، بهتر است از چسب کاشی استفاده کنید تا کار باکیفیتی تحویل بگیرید.

اگر قصد دارید کفپوش یا دیوارهای خانه را بدون هزینه‌های گزاف نگهداری کنید، توصیه می‌شود از چسب کاشی استفاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.