بتونه برای رنگ آمیزی دیوارهای گچی

بتونه برای رنگ آمیزی دیوارهای گچی

بتونه برای رنگ آمیزی دیوار های گچی بیشتر استفاده میشود و به همین امر نیز میتوان گفت یکی از یکی از چالش برانگیزترین کارهایی که، اکثر افراد علاقمند به تجربه‌ی حداقل یکباره‌ی آن هستند، آماده سازی و رنگ آمیزی دیوار گچی و انتخاب بهترین بتونه برای رنگ آمیزی است.

اصولا دیوارهای گچی بعد از مدتی، دچار فرورفتگی و ترک‌های ریز و درشت میشوند که از زیبایی آن ها کم شده و شمارا به فکر بازسازی و رنگ آمیزی مجدد خواهد انداخت.

رطوبت زیاد یکی از عوامل مهم در تخریب و ایجاد ترک در دیوارهای گچی است.

برای رنگ آمیزی دیوارهای گچی، شما به اطلاعاتی درباره‌ی اصول اولیه و نکات مهم برای آماده سازی دیوار نیازدارید، که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

همچنین بخوانید: آموزش بتونه کاری

رنگ آمیزی و آماده سازی دیوار گچی که قبلا رنگ شده باشد، با دیواری که تا به حال رنگ نخورده است تا حدودی متفاوت است. در ادامه به توضیح این موارد خواهیم پرداخت. همچنین برای تهیه محصول بتونه ساختمانی میتوانید با خیال آسوده خرید نمایید و نیاز های خود را برطرف نمایید.

رنگ زدن دیوار گچی که قبلا رنگ نشده است

برای رنگ آمیزی این نوع دیوارها و برای حفظ کیفیت رنگ و ماندگاری رعایت این موارد الزامی است:

  • از بین بردن اضافات گچ روی دیوار
  • از بین بردن پستی و بلندی های ایجاد شده

بتونه کاری دیوار گچی

برای بتونه کاری دیوار گچی و صرفه جویی در وقت و حفظ کیفیت، محصولی را به شما معرفی میکنیم که یکی از محبوب‌ترین ابزار مورد استفاده نقاشان حرفه‌ای ساختمان است.بی شک بهترین بتونه برای استفاده داخلی ساختمان است. استفاده از این محصول به شما کمک میکند تا چندین مرحله از اقدامات قبل از رنگ آمیزی از قبیل کُشته‌کشی، نرمه کشی و… حذف شده و بلافاصله بعد از بتونه کاری تا چندلایه رنگ آمیزی کنید.

تا قبل از ظهور این محصول باکیفیت و جادویی، بعد از بتونه کاری، نیاز به سمباده زنی و آسترکشی از مراحل الزامی بود، ولی با استفاده از بتونه داخلی ساختمان شرکت شورلول ایران، دیگر نیازی به انجام هیچکدام از این مراحل نیست.

بهترین بتونه داخلی ساختمان مخصوص دیوارهای گچی (کد HD1000 )محصول منحصر به فرد شرکت شورلول ایران، که در این کلیپ نحوه‌ی استفاده از آن را مشاهده خواهید کرد.

رنگ آمیزی دیوار گچی

برای رنگ آمیزی دیوار گچی بعد از انجام مراحل بالا، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. قرنیزها و حاشیه دیوار را با چسب بپوشانید تا رنگی نشود
  2. رنگ دلخواهتان را به وسیله غلطک روی کل سطح دیوار اجرا کیند
  3. گوشه های دیوار که با غلطک امکان رنگ آمیزی ندارد را با قلم مو، رنگ کنید
  4. کمی صبر کنید تا دست اول رنگ آمیزی کاملا خشک شود
  5. تا دو الی سه مرحله رنگ آمیزی را تکرار کنید
  6. بعد از انجام رنگ آمیزی، تا قبل از خشک شدن رنگ روی دیوار، حتما برجسب های قرنیز ها و سطوح را بکنید، چراکه بعد از خشک شدن رنگ، ممکن است با کندن چسب، رنگ کنده شود.

رنگ زدن دیوار گچی که قبلا رنگ شده است

برای رنگ آمیزی این نوع دیوارها، دیگر لازم به از بین بردن اضافات گچ و روغن کاری دیوار نیست.

اگر شکستگی و یا فرورفتگی در دیوار میبینید، آن را با بتونه مخصوص دیوارهای گچی، پرکنید و کمی با سمباده آن را یکدست کنید.

اگر رنگ و سطح دیوار براثر رطوبت و یا مدت زمان زیاد، دچار پوسته پوسته شدن و ورقه شدن شده باشد نیاز است تا با تیغ رنگ های بلند شده سطح دیوار را تمیز کنید

 

بعد از تمیزکردن سطح دیوار، قسمت هایی که دچار آسیب شده است را بتونه کاری کنید و منتظر شوید تا بتونه خشک شود(برای خشک شدن سریعتر بتونه از بتونه داخلی ساختمان محصول تولیدی شورلول ایران) استفاده کنید.

درنهایت رنگ دلخواه خود را بر روی دیوار اجرا کنید.

معرفی شرکت

شورلول ایران برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی در ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی دارای استانداردهای ملی و بین المللی. همچنین محصولات رنگ نمای ساختمان و دیگر محصولات با فروش بالایی برخوردار است که میتوانید در سایت شورلول ایران خرید نمایید یا در صورت نیاز مشاوره رایگان با شماره 02188708215 در ساعات اداری تماس حاصل نمایید تا کارشناسان فروش با شما ارتباط برقرار کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.