معرفی بهترین برند چسب کاشی

چگونه چسب کاشی مرغوب را تشخیص دهیم؟

بهترین چسب کاشی کدام است؟ چگونه چسب مرغوب را تشخیص دهیم؟

یکی از لازمه‌های موفقیت در کاشی‌کاری که اغلب نادیده گرفته می‌شود، استفاده از بهترین برند چسب کاشی است. از طرف دیگر، طی سالیان اخیر، انتخاب چسب مناسب و باکیفیت تبدیل به معضلی برای کاشی‌کاران حرفه‌ای شده است. در این مقاله سعی شده است به تمام ابهامات در این زمینه پاسخ داده شود تا مناسب‌ترین چسب در بازار را انتخاب کنید.

اگر کاشی‌ها به طور محکمی کنار هم قرار نگیرند، در بلندمدت باعث خواهند شد تا خرج زیادی برایتان تراشیده شود و وقت ارزشمندتان هم تلف شود. فاصله بین لایه‌ها و کاشی‌ها باید با بهترین چسب کاشی و سرامیک پر شود.

بهترین برند چسب کاشی

بهترین چسب کاشی ضد آب

هنگام انتخاب برند چسب کاشی و سرامیک ، باید از برندهای معتبر و با سابقه استفاده کرد. برندهای معتبر در تولید چسب کاشی و سرامیک از مواد با کیفیت استفاده می کنند و فرآیند تولید آنها به صورت دقیق و با کنترل کیفیت صورت می گیرد.

هر کدام از برندها ممکن است برای شرایط خاصی مانند نوع سطح کاشی و شرایط آب و هوایی متفاوت، بهترین گزینه باشند، بنابراین قبل از خرید چسب کاشی، بهتر است شرایط و نیازهای خود را بررسی کنید و بر اساس آن برند مناسب را انتخاب کنید

 چسب کاشی و سرامیک با کیفیت باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم

چسب کاشی با کیفیت باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

قدرت چسبندگی بالا:

چسب کاشی باید دارای قدرت چسبندگی بالا باشد تا بتواند کاشی را به سطح زیرین به خوبی چسبانده و جلوی جدا شدن آن را بگیرد.

انعطاف پذیری مناسب:

چسب کاشی باید انعطاف پذیری مناسبی داشته باشد تا بتواند در برابر تغییرات دما و رطوبت سطح به خوبی عمل کند و در برابر تغییر شکل کاشی مقاومت کند.

مقاومت در برابر آب و رطوبت:

چسب کاشی باید مقاومت مناسبی در برابر آب و رطوبت داشته باشد تا به خوبی در سطح هایی که با آب در تماس هستند عمل کند و جلوی جدا شدن کاشی را بگیرد.

قابلیت پخش و نصب آسان:

چسب کاشی باید به راحتی قابل پخش و نصب باشد تا از زمان و هزینه بیشتری صرف نصب کاشی جلوگیری شود.

مقاومت در برابر شکست:

چسب کاشی باید دارای مقاومت مناسبی در برابر شکست باشد تا با فشار که از طریق کاشی به آن وارد می شود، به خوبی مقاومت کند و جلوی جدا شدن کاشی را بگیرد.

عدم تغییر رنگ:

چسب کاشی باید به مرور زمان رنگ نداشته باشد و قابلیت حفظ رنگ اصلی خود را داشته باشد.

بهترین چسب کاشی و سرامیک ضدآب

چسب‌ کاشی ها و انواع آن ها

دو نوع کلی چسب کاشی و سرامیک در بازار موجود است: چسب آماده و چسب تفنگی یا حرارتی. در مقایسه با مخلوط‌های آماده، چسب‌های حرارتی ارزان‌تر هستند، ولی برای رسیدن به قوام باید حدود 20 دقیقه با آب مخلوط شوند و 2 تا 3 ساعت برای سفت شدنشان به زمان نیاز است. در ادامه، تک‌تک چسب‌های موجود در بازار شرح داده شده‌اند:

1-چسب کاشی کوچک مخلوط آماده:

مستقیماً از داخل تغار می‌توان این چسب را استفاده کرد. با این حال، چنین چسبی فقط برای کاشی‌های سرامیکی دیواری قابل استفاده است و برای سنگ‌های طبیعی یا پرسلان‌ها مناسب نیست.

2-چسب با فلکس (انعطاف) کم:

چسب‌های با فلکس کم عمدتاً برای کاشی‌های سرامیکی یا کاشی‌های پروکلینی با ابعاد 10 در 10 مناسب هستند. دلیلش هم این است که قدرت چسبندگی و فلکس کمی دارند.

3-چسب انعطاف‌پذیر:

این نوع چسب هم باید ترکیب شود. با این حال، افزودن لاتکس باعث می‌شود تا این نوع چسب قدرت بیشتری بگیرد. اگر در سطحی مشغول به کاشی‌کاری هستید که انبساط و انقباض زیادی دارد، استفاده از این چسب می‌تواند باعث کاهش برخی از تحرکات شود. چسبندگی بالای این چسب برای استفاده درکاشی‌های پرسلان و کاشی‌های ساخته‌شده از سنگ‌های طبیعی مناسب است.

4-چسب ست سریع:

اگر سرعت برای شما حائز اهمیت است، این نوع چسب‌ها در عرض سی دقیقه کار شما را راه می‌اندازند.

شرکت شورلول که نماینده رسمی محصولات تراکو در ایران است با تولید انواع محصولات شیمیایی ساختمانی، نیاز کارفرمایان را در این راستا برآورده کرده است.

همچنین بخوانید: چسب کاشی و سرامیک پودری چیست؟


بهترین چسب برای کاشی‌ کاری

این سؤال را با سؤال پاسخ می‌دهیم:

از چه نوع کاشی استفاده می‌کنید؟ 

اگر از کاشی‌های سرامیکی کوچک استفاده می‌کنید، یک چسب آماده‌ی میکس کافی است. با این حال، کاشی و سرامیک با ابعاد بیش از 30 در 30 نیازمند چسب حرارتی هستند. از طرف دیگر، اگر در حال نصب کاشی‌های بزرگ، کاشی‌های پرسلانی یا کاشی‌های از جنس سنگ طبیعی هستید، توصیه می‌شود از چسب انعطاف‌پذیر بهره ببرید.

محل قرارگیری کاشی کجاست؟

چسب‌های مخلوط آماده عموماً برای کاشی‌کاری دیوارها مناسب‌اند. اما اگر در حال کاشی‌کاری کف هستید، چسب حرارتی متناسب با نوع کاشی و بستر شما بهترین گزینه است. یکی بهترین چسب کاشی کاری از نوع جنس برتر برند خارجی تشخیص داد.

چه بستری در زیر کاشی‌ها قرار دارد؟

 اگر در حال کاشی‌کاری بر روی گچ، تخته سیمانی یا تخته گچ هستید، بهترین گزینه، چسب‌های حرارتی با اتعطاف پایین یا چسب‌های آماده‌ی میکس هستند. البته، همیشه توصیه می‌شود که تا حد امکان، به‌جای کاشی‌کاری بر روی گچ تازه، مستقیماً از تخته سیمان یا تخته گچ بهره بگیرید. اگر لازم است که روی گچ تازه به کاشی‌کاری بپردازید، توصیه می‌شود از پرایمر یا همان بتونه برای محکم‌کاری سطح و افزایش استحکام استفاده کنید.

در مقابل، سطوح چوبی دائماً دچار انبساط و انقباض می‌شوند. به همین خاطر، توصیه می‌شود با چسب‌های انعطاف‌پذیر کار کنید.بهترین چسب برای کاشی‌ کاری

بهترین مارک چسب کاشی و سرامیک کدام است؟

با توجه به مطالب بالا و در نظر گرفتن گزینه های فوق جهت خریدی مطمئن ما به شما دو نوع از بهترین و با کیفیت ترین چسب های بازار را معرفی خواهیم کرد

حتما دقت داشته باشید که به خمیری یا پودری بودن این چسب ها باید دقت کرد زیرا که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند

چسب کاشی پودری:

  1. چسب کاشی و سرامیک Sure Flex 3004 (ضدآب) 3004 برپایه سیمان می باشد . ویژگی های آن چسبندگی فوق العاده ،انعطاف پذیری بالا و قابل استفاده در محیط های غوطه ور در آب می باشد (ضد آب است)، از این رو برای نصب کاشی و سرامیک با جذب آب بسیار پایین (پرسلانی) نصب سنگ گرانیت برروی سطوح سیمانی ،گچ برگ و پانل های سیمانی به کار می رود

چسب کاشی و سرامیک پودری Sure Flex 3004

2)چسب پودری Sure Flex 7004 نیز برپایه سیمان می باشد . ویژگی های آن انعطاف پذیری بالا ، چسبندگی فوق العاده و بدون لغزش بوده و برای نصب کاشی و سرامیک و سنگ های اسلب (با ابعاد بزرگ) برروی دیوار وکف به کار می رود. همچنین از این محصول می توان برای نصب کاشی بر روی نما استفاده نمود.

چسب پودری Sure Flex 7004

3)چسب کاشی و سرامیک پودری 1004 . ویژگی های این محصول چسبندگی و گیرش مطلوب بوده و برای چسباندن کاشی وسرامیک برروی سطوح سیمانی، آجری در کف به کار می رود. استفاده از این چسب برای کاشی های با جذب آب پایین پیشنهاد می شود

چسب کاشی و سرامیک پودری 1004

4)چسب کاشی و سرامیک پودری 2004 این محصول چسبی پودری ، یک ملات چند منظوره با اجرای آسان است ، که برای نصب کاشی و سرامیک پرسلان ،کلینکره های لعابدارو غیر لعابدار،سنگ های ریز سرامیکی استفاده می شود. این محصول برای کاشی کاری های محیط های داخل و خارج شاختمان و یا محیط های مرطوب ، خیس بر روی کف و دیوار قابل اجرا است.

چسب کاشی و سرامیک پودری 2004

چسب کاشی خمیری:

یکی دیگر از مدل های موجود از چسب های کاشی که بسیار پر کاربرد هستند، چسب های خمیری هستند. این چسب ها بر پایه رزین های آکریلیکی، پودر های معدنی و مواد غلظت دهنده هستند.

5) چسب کاشی و سرامیک خمیری 110 از با کیفیت ترین چسب های خمیری به شمار می رود

6) چسب کاشی خمیری شرکت تراکو یه عنوان یک چسب سرامیک سطلی شناخته میشود و با مواد اولیه شرکت تراکو با بالاترین استاندارد تولید شده  و از نظر کیفی مشابه چسب هایی است که این شرکت در 75 کشور دیگر جهان به فروش می رساند. استفاده آسان ، دوام بالا ، مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست از ویژگی های این محصول است

چسب کاشی خمیری تراکو

چگونه چسب کاشی مرغوب را تشخیص دهیم؟

نوع محصول:

از برندهای معتبر و با سابقه در تولید چسب کاشی استفاده کنید. برندهای معروف به دلیل استفاده از مواد با کیفیت و فرآیند تولید دقیق، محصولات با کیفیتی ارائه می دهند.شورلول ایرانیان با سابقه ی بالا و تولید انواع مصالح ساختمانی می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد تا خریدی مطمئن انجام دهید

قدرت چسبندگی:

چسب کاشی با قدرت چسبندگی بالا، محصولی مرغوب است. برای تست قدرت چسبندگی، می توانید به کمک یک قطعه کاشی کوچک، چسب کاشی را روی یک سطح تست کنید و بعد از چند ساعت بررسی کنید که آیا کاشی جدا شده است یا نه

عدم تغییر خواص در دماهای مختلف:

چسب کاشی باید در دماهای مختلف قابل استفاده باشد و خواص خود را در دماهای بالا و پایین حفظ کند

راهنمای خرید چسب کاشی با کیفیت

اولین نکته ای که در انتخاب سرامیک و چسب مناسب برای ایجاد خط محکم باید به آن توجه داشت در این زمینه میزان محلول مورد نیاز برای ناحیه مورد نظر اعم از مرطوب یا خشک و مواد نصب شده است.سطحی مانند کابینت، دیوار خشک یا دال بتنی باید در نظر گرفته شود. یا کاشی های قدیمی و غیره باید مد نظر قرار داده شود.
چسب کاشی با توجه به محل استفاده به چسب کاشی دیوار و چسب کاشی کف و چسب انعطاف پذیر،چسب ضد آب و حرارتی برای مناطق با دمای بالا تقسیم می شود.

به یاد داشته باشید که اصل بودن چسب سرامیک و کاشی را بررسی کنید،در غیر این صورت به کاشی آسیب می رساند. توجه به علامت استاندارد در این قسمت را فراموش نکنید. مهم ترین نکته ای که در خرید چسب کاشی و سرامیک باید به آن توجه کرد، کیفیت مرغوبیت و جنس چوب آن در هنگام خرید است.

امروزه با پیشرفت صنعت و استفاده از چسب، افراد زیادی بدون نیاز به داشتن نیروی متخصص می توانند این کار را به راحتی و به سرعت انجام دهند.همچنین می توانید با تعویض کاشی ها تغییراتی قابل توجه و ارزانی در یک محیط منزل خودتان اضافه کنید. 

تفاوت چسب کاشی پودری و خمیری چیست؟

تفاوت بین چسب کاشی خمیری و پودری به فرآیند خشک کردن  آن ها مربوط می شود. چسب های خمیری با تبخیر خشک می شوند. فرآیند تبخیر چسب های کاشی خمیری کمی کندتر از چسب های پودری است.  از چسب های پودری می توان برای کاشی های کف استفاده کرد و برای استفاده در فضای باز مناسب است.

چسب کاشی پودری بیشتر از چسب کاشی خمیری ماندگاری دارد و این به این دلیل است که چسب های خمیری از قبل با آب مخلوط شده اند و به دلیل ترکیب شیمیایی ماندگاری کمتری دارند. بنابراین یکی دیگر از مزایای چسب کاشی پودری نسبت به خمیری یا تفاوت آنها به طول عمر این دو چسب کاشی مربوط می شود

بهترین چسب کاشی و سرامیک

برای مطالعه بیشتر در این مورد کلیک کنید: تفاوت چسب کاشی پودری و خمیری

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به سوالات رایج شما در مورد بهترین برند چسب کاشی و راه های تشخیص چسب کاشی مرغوب پاسخ دهیم. با توجه به مطالب بالا و معرفی بهترین چسب های کاشی و سرامیک برای خرید این محصول باید ویژگی هر کدام را مطالعه کرده و بر اساس نیاز خود بهترین چسب سرامیک و کاشی را انتخاب کنید. مهمترین بحث در انتخاب این محصول شرایط محیطی و نیاز شما به سرعت انجام کار است که طبق صحبت هایی که به آن پرداختیم میتوانید بهترین انتخاب را انجام داده و خریدی مناسب داشته باشید

جهت خریدی مطمئن و با ضمانت از شورلول ایرانیان برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی در ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی دارای استانداردهای ملی و بین المللی می توانید از سایت ما دیدن کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =