چگونه چسب کاشی مرغوب را تشخیص دهیم؟

بهترین چسب کاشی کدام است؟ چگونه چسب مرغوب را تشخیص دهیم؟

یکی از لازمه‌های موفقیت در کاشی‌کاری که اغلب نادیده گرفته می‌شود، استفاده از بهترین برند چسب کاشی است. از طرف دیگر، طی سالیان اخیر، انتخاب چسب مناسب و باکیفیت تبدیل به معضلی برای کاشی‌کاران حرفه‌ای شده است. در این مقاله سعی شده است به تمام ابهامات در این زمینه پاسخ داده شود تا مناسب‌ترین چسب در بازار را انتخاب کنید.

اگر کاشی‌ها به طور محکمی کنار هم قرار نگیرند، در بلندمدت باعث خواهند شد تا خرج زیادی برایتان تراشیده شود و وقت ارزشمندتان هم تلف شود. فاصله بین لایه‌ها و کاشی‌ها باید با بهترین چسب کاشی و سرامیک پر شود.

بهترین برند چسب کاشی

چسب‌های کاشی موجود در بازار چند نوع هستند؟

دو نوع کلی چسب کاشی و سرامیک در بازار موجود است: چسب آماده و چسب تفنگی یا حرارتی. در مقایسه با مخلوط‌های آماده، چسب‌های حرارتی ارزان‌تر هستند، ولی برای رسیدن به قوام باید حدود 20 دقیقه با آب مخلوط شوند و 2 تا 3 ساعت برای سفت شدنشان به زمان نیاز است. در ادامه، تک‌تک چسب‌های موجود در بازار شرح داده شده‌اند:

1-چسب کاشی کوچک مخلوط آماده:

مستقیماً از داخل تغار می‌توان این چسب را استفاده کرد. با این حال، چنین چسبی فقط برای کاشی‌های سرامیکی دیواری قابل استفاده است و برای سنگ‌های طبیعی یا پرسلان‌ها مناسب نیست.

2-چسب با فلکس (انعطاف) کم:

چسب‌های با فلکس کم عمدتاً برای کاشی‌های سرامیکی یا کاشی‌های پروکلینی با ابعاد 10 در 10 مناسب هستند. دلیلش هم این است که قدرت چسبندگی و فلکس کمی دارند.

3-چسب انعطاف‌پذیر:

این نوع چسب هم باید ترکیب شود. با این حال، افزودن لاتکس باعث می‌شود تا این نوع چسب قدرت بیشتری بگیرد. اگر در سطحی مشغول به کاشی‌کاری هستید که انبساط و انقباض زیادی دارد، استفاده از این چسب می‌تواند باعث کاهش برخی از تحرکات شود. چسبندگی بالای این چسب برای استفاده درکاشی‌های پرسلان و کاشی‌های ساخته‌شده از سنگ‌های طبیعی مناسب است.

4-چسب ست سریع:

اگر سرعت برای شما حائز اهمیت است، این نوع چسب‌ها در عرض سی دقیقه کار شما را راه می‌اندازند.

شرکت شورلول که نماینده رسمی محصولات تراکو در ایران است با تولید انواع محصولات شیمیایی ساختمانی، نیاز کارفرمایان را در این راستا برآورده کرده است.

همچنین بخوانید: چسب کاشی و سرامیک پودری چیست؟


بهترین چسب برای کاشی‌ کاری

این سؤال را با سؤال پاسخ می‌دهیم:

از چه نوع کاشی استفاده می‌کنید؟ 

اگر از کاشی‌های سرامیکی کوچک استفاده می‌کنید، یک چسب آماده‌ی میکس کافی است. با این حال، کاشی و سرامیک با ابعاد بیش از 30 در 30 نیازمند چسب حرارتی هستند. از طرف دیگر، اگر در حال نصب کاشی‌های بزرگ، کاشی‌های پرسلانی یا کاشی‌های از جنس سنگ طبیعی هستید، توصیه می‌شود از چسب انعطاف‌پذیر بهره ببرید.

محل قرارگیری کاشی کجاست؟

چسب‌های مخلوط آماده عموماً برای کاشی‌کاری دیوارها مناسب‌اند. اما اگر در حال کاشی‌کاری کف هستید، چسب حرارتی متناسب با نوع کاشی و بستر شما بهترین گزینه است. یکی بهترین چسب کاشی کاری از نوع جنس برتر برند خارجی تشخیص داد.

چه بستری در زیر کاشی‌ها قرار دارد؟

 اگر در حال کاشی‌کاری بر روی گچ، تخته سیمانی یا تخته گچ هستید، بهترین گزینه، چسب‌های حرارتی با اتعطاف پایین یا چسب‌های آماده‌ی میکس هستند. البته، همیشه توصیه می‌شود که تا حد امکان، به‌جای کاشی‌کاری بر روی گچ تازه، مستقیماً از تخته سیمان یا تخته گچ بهره بگیرید. اگر لازم است که روی گچ تازه به کاشی‌کاری بپردازید، توصیه می‌شود از پرایمر یا همان بتونه برای محکم‌کاری سطح و افزایش استحکام استفاده کنید.

در مقابل، سطوح چوبی دائماً دچار انبساط و انقباض می‌شوند. به همین خاطر، توصیه می‌شود با چسب‌های انعطاف‌پذیر کار کنید.

همچنین بخوانید درباره ی : بهترین چسب کاشی و سرامیک ایرانی

بهترین چسب برای کاشی‌ کاری

بهترین نوع چسب کاشی کدام است؟

با توجه به مطالب بالا و در نظر گرفتن گزینه های فوق جهت خریدی مطمئن ما به شما دو نوع از بهترین و با کیفیت ترین چسب های بازار را معرفی خواهیم کرد

حتما دقت داشته باشید که به خمیری یا پودری بودن این چسب ها باید دقت کرد زیرا که هر کدام مزایا و معایب خود را دارند

چسب کاشی پودری:

چسب های پودری یکی از انواع رایج چسب های کاشی هستند که علاوه بر کاشی می توان برای چسباندن برخی سنگ ها و سرامیک هم از آنها استفاده کرد. این چسب بر پایه سیمان تقویت شده با پلیمر می باشد

از بهترین چسب های پودری می توان به چسب کاشی و سرامیک پودری 2004 اشاره کرد که علاوه بر کیفیت بالا قیمت مناسبی هم دارد 

چسب کاشی خمیری:

یکی دیگر از مدل های موجود از چسب های کاشی که بسیار پر کاربرد هستند، چسب های خمیری هستند. این چسب ها بر پایه رزین های آکریلیکی، پودر های معدنی و مواد غلظت دهنده هستند.

چسب کاشی و سرامیک خمیری 110 از با کیفیت ترین چسب های خمیری به شمار می رود

تفاوت چسب کاشی پودری و خمیری در چیست؟

از چسب پودری برای نصب کاشی و سرامیک روی سطوح بتنی و رنگ شده در بخش هایی از خانه که رطوبت و حرارت زیاد است استفاده می شود

چسب کاشی خمیری برای چسباندن انواع مختلف کاشی و سرامیک روی سطوح سنگی و گچی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشترین کاربرد این چسب ها برای چسباندن کاشی در آشپزخانه می باشد.

دیگر تفاوت این دو نوع چسب این است که چسب کاشی خمیری به شکل خمیری است و از همان ابتدا می‌توان از آن استفاده کرد و مانند چسب کاشی پودری نیازی به‌اضافه کردن آب ندارد. 

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم به سوالات رایج شما در مورد بهترین برند چسب کاشی و راه های تشخیص چسب کاشی مرغوب پاسخ دهیم.

جهت خریدی مطمئن و با ضمانت از شورلول ایرانیان برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی در ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی دارای استانداردهای ملی و بین المللی می توانید از سایت ما دیدن کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.