طرز تهیه ملات بند کشی کاشی

طرز تهیه ملات بند کشی کاشی

طرز تهیه ملات بند کشی کاشی را در این مقاله بصورت کامل همراه با عکس توضیحات جامع را دادیم، با ما همراه باشید.

هنوز که هنوز است، بسیاری از کاشی‌کارها برای بالا بردن کیفیت و زیبایی کار خودشان دچار مشکل هستند. استفاده اصولی و صحیح از ملات و پودر بندکشی مناسب یکی از راه‌‌های ارتقای کار هر کاشی‌کار است. ملات بندکشی یکی از راه‌های ساده‌ای جهت افزایش کیفیت و بهره‌وری کار در درازمدت است.

برای رسیدن به این مهم، ابزارهایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که عبارتند از:

  • سطل
  • درزگیر
  • ماله مخصوص حاشیه‌ها
  • کاردک
  • حوله میکروفیبر
  • جاروبرقی
  • اسفنج کاشی کاری
  • تیغ موکت بُری
  • درزبند

شما کارفرمایان و پیمانکاران می توانید ملات و پودر بندکشی را با بهترین کیفیت از شرکت شورلول ایران تهیه کنید. در ادامه، به هشت مرحله جهت اجرای ملات بندکشی اشاره می‌شود.

گام اول: اتصالات را تمیز کنید

خطوط ملات بندکشی را جاروبرقی بکشید. با استفاده از کاردک، بین خطوط را تمیز کنید. مراقب باشید که فشار زیادی به خطوط بین کاشی‌ها اعمال نکنید. برای تمیزکاری آسان‌تر، روی دیوارهای رنگ شده نوار چسب بکشید تا بیشتر کثیف نشوند.

بیشتر بخوانید:

ملات بندکشی

گام دوم: ملات بندکشی را به صورت دستی مخلوط کنید

ملات بندکشی را آنقدر مخلوط کنید تا حالت پودری پیدا کند. اطمینان حاصل کنید که چیزی در انتهای سطل مخصوص مخلوط کردن باقی نماند. غلظت مخلوط باید شبیه غلظت کره بادام زمینی باشد. به هیج عنوان از مته برای مخلوط کردن بهره نگیرید.

ملات بندکشی مخلوط

اجازه دهید که دوغاب خشک شود. اجازه دهید دوغاب به مدت ده دقیقه باقی بماند.

 

گام سوم: ملات را پخش کنید

ملات را به صورت مورب به سراسر کاشی بمالید و آن را به عمق درزها فشار دهید.

ملات مورب

گام چهارم: ملات‌های اضافه را پاک کنید

قسمت عمده ملات را به صورت حرکت مارپیچی پاک کنید. این امر به توزیع یکنواخت ملات کمک می‌کند. هدف از انجام این مرحله آن است که ملات اضافی پاک شود.

ملات به صورت حرکت مارپیچی

گام پنجم: روی سطح اسفنج بکشید

یک اسفنج با رطوب پایین (نه خیس!) را به صورت مورب روی کاشی بکشید. اسفنج را اغلب بشویید و این کار را تکرار کنید. وقتی ملات سفت شد (20 تا 30 دقیقه)، اسفنج زدن را آغاز کنید. شاید در چند حرکت ابتدایی، ملات در سراسر کاشی لکه‌دار به نظر برسد که ایرادی ندارد.

سطح اسفنج

گام ششم: روی خطوط ملات تمرکز کنید

اسفنج را با انگشت اشاره خود فشار دهید و خطوط بلند یا ناهموار ملات را صاف کنید. زیاد فشار وارد نکنید. هدف از انجام این مرحله، یکسان کردن و منجسم ساختن اتصالات ملات‌ها است.

خطوط ملات

گام هفتم: سطح را با حوله خشک کنید

پس از پوشانده شدن اتصالات، حدود نیم ساعت از آن‌ها فاصله بگیرید تا سطح خشک شود. از حوله‌های معمولی هم می‌توان استفاده کرد، ولی حوله‌های میکروفیبر بهترین راه حل برای ملات کاشی هستند.

 

نکته مهم: همیشه مقداری ملات به عنوان زاپاس نگه دارید. ملات به راحتی رطوبت محیط را جذب می‌کند، بنابراین آن را در یک طرف دربسته مانند کیسه پلاستیکی یا قوطی‌های کنسرو نگه دارید.

 

شرکت شورلول ایران برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی در ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی دارای استانداردهای ملی و بین المللی دارا است و فروش محصولات ویژه از جمله چسب بتن و … انجام میگردد که میتوانید با شماره 02188708215 تماس بگیرید در ساعات اداری که کارشناسان فروش پاسخگویی شما خواهند بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.