محافظ نما چیست؟

محافظ نما چیست؟

محافظ نما چیست؟ با اتمام فرآیند نماکاری، از محافظ نما استفاده می شود. اولین لایه محافظ نمای ساختمان محسوب شده و دارای ویژگی های زیبایی شناختی برای نمای ساختمان است. به طور خلاصه نمای ساختمان جدا از وظیفه‌ی حفاظتی نقش بسیار مهمی در تضمین عایق حرارتی در داخل ساختمان را عهده دار است. در مناطق مرطوب و یا بارانی، برای حفظ نما و جلوگیری از نفوذ رطوبت به لایه‌های زیرین نما نقش بسیار مهمی دارد.

باگذشت عمر یک سازه، نمای ساختمان ها اصولا دچار آسیب های محیطی و نیاز به بازسازی پیدا میکنند، ولی با استفاده از محافظ نما، دوام و طول عمر نمای ساختمان تضمین شده و همینطور هزینه های نگهداری و بازسازی کاهش خواهد یافت.

دلایل استفاده از پوشش محافظ نما

یکی از عواملی که نمای ساختمان های ساخته شده را در مقابل واکنش های شیمیایی و جذب آلودگی تهدید می کند، استفاده از مواد و مصالح رایج همچون آجر و سنگ و… است که در مقابل عوامل مخرب میزان مقاومتی کمی دارند. در ساختمان های این چنین با استفاده از محافظ نما، مقاومت نما افزایش پیدا کرده و با توجه به خاصیت ضدآب بودن پوشش محافظ نما به راحتی قابل شستن خواهد بود.

نمای ساختمان ها با توجه به نور و تابش مستقیم خورشید و همینطور آلودگی محیط و جذب دوده و گرد و غبار، همیشه در معرض کدر شدن و از دست دادن کیفیت ظاهری هستند.

پوشش محافظ نما

قابلیت نفوذ محافظ نما

محافظ نما پایه حلال بر اساس رزین های سیلان، تقویت شده با تکنولوژی نانو و با فرمولاسیون بسیار به روز تولید میشوند و کاملا بدون رنگ هستند، که بعد از اجرا با خاصیت نفوذپذیری بالا، هیچ نشانی از پوشش روی سطح ساختمان و یا براقیتی نیست و سطح مورد نظر را در مقابل موارد گفته شده و همینطور نفوذ آب به لایه های زیرین نما محافظت میکند.

 

بهره وری انرژی محافظ نما

محافظ نما یک محفظه هوا بین عایق و روکش ایجاد کرده و باعث تهویه مداوم در محفظه می شود. این امر باعث تخلیه دائمی بخار آب از داخل و خارج ساختمان می شود، بنابراین عایق را خشک نگه می دارد و عملکرد بهبود یافته را تضمین می کند، و باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی می شود.

محافظ نما خانه

 

عایق حرارتی و صوتی

به غیر از صرفه جویی و بهره وری در انرژی، با استفاده از پوشش محافظ نما، محیط درونی ساختمان در فصول سرد و گرم با حفظ حرارت و یا برودت داخلی بهینه خواهد شد.

حافظ محیط زیست

محافظ نما دوست دار محیط زیست است و استفاده از آن در تمامی کشورهای دینا جهت رعایت الزامات بهداشتی و سلامت محیطی پرکاربرد و مورد استفاده است.

انواع پوشش محافظ نما

رزین محافظ نما

برپایه سیمان تولید شده و در مقابل نفوذپذیری مواد و مصالح در مقابل رطوبت و آب محافطت میکند.

رزین محافظ نما

محافظ نمای اپوکسی

از یک نوع پلیمر دوجزئی ساخته شده و دارای پوششی شفاف برای استفاده روی سطوح آجری، سنگی و فلزی است.

محافظ نمای اپوکسی

محافظ نمای پلی یورتان

یک پلیمر دوجزئی برپایه رزین پلی یورتان که در مقابل اشعه ماورابنفش و رادیواکتیو مقاوم است.

 

محافظ نمای نانو

به عنوان محافظ نمای آب‌گریز شناخته میشود که مناسب محیط های مرطوب و بارانی است. بتونه ساختمانی و محافظ نمای نانو از ویژگی های آن میتوان به مقاومت بالا در نفوذپذیری آب و همینطور مانع از ایحاد کپک، جلبک و قارچ شده و مقاومت مصالح ساختمانی را در برابر یخ زدگی و تخریب بالا میبرد.

محافظ نمای نانو

محافظ نمای پایه حلال

یک پلیمر تک جزئی است که جلوه و زیبایی بالایی به سطح مورد مصرف میدهد و در برابر آلودگی های محیطی، نور خورشید و جذب گرد و غبار مقاوم است.

محافظ نمای پایه حلال

محافظ نمای پایه آب

یک پلیمر تک جزئی است که کاربرد بسیار زیادی برای پوشش سطوح سیمانی، گچی، آجری و سنگ های تزئینی داشته و در مقابل آلودگی جوی  و تخریب بافت نما بسیار مقاوم است.

محافظ نمای پایه آب

شرکت شورلول ایران

شرکت شورلول ایران در سال 2006 با همکاری شورلول استرالیا شروع به فعالیت نمود. شرکت شورلول ایران با تکیه بر دانش فنی و ارتباطات بین المللی و داشتن آزمایشگاه مجهز توانسته است محصولات خود را با کیفیتی برتر و قیمتی قابل رقابت به بازار عرضه و نیازهای مختلف ساخت و ساز را با توجه به ویژگی های هر پروژه مرتفع نماید. موفقیت های روز افزون شرکت شورلول ایران باعث شد تا در سال 2017 شرکت تراکو سوئد با مشارکت در این شرکت تبدیل به سهام دار عمده شرکت شورلول ایران شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.