افزودنی های بتن

افزودنی های بتن

در چند سال گذشته، صنعت ساخت و ساز رشد و توسعه فوق العاده ای را تجربه کرده است. این امر توسعه افزودنی ها و افزودنی های مدرن را ضروری کرده است. افزودنی های بتن مواد شیمیایی هستند که برای بهبود خواص فیزیکی و شیمیایی آن به بتن اضافه می شوند. و به همین امر نیز خرید افزودونی های بتن در شرکت شورلول نیز استقبال خوبی داشته است و قیمت های نسبتا ارزان و تحویل فوری برای تمامی خریداران نیز صورت میگیرد.

تفاوت اصلی بین مواد افزودنی و افزودنی در مراحلی است که در آن مواد به بتن یا سیمان اضافه می شوند. افزودنی ها در فرآیند تولید سیمان اضافه می شوند، در حالی که افزودن مواد افزودنی هنگام ساخت مخلوط بتن انجام می شود.

همچنین بخوانید: دانستنی های بتن و افزودنی های بتن

مواد افزودنی چیست؟

مواد افزودنی بتن در طول فرآیند ساخت به سیمان اضافه می شود تا خواص آن بهبود یابد. به طور معمول، مواد خام در ساخت سیمان متشکل است از آلومینا، آهک، اکسید آهن و سیلیس… که پس از مخلوط کردن، مواد تا حدود 1500 درجه سانتیگراد گرم می شوند تا سیمان به خواص شیمیایی نهایی خود برسد.

مواد افزودنی برای بتن برپایه دو نوع تقسیم بندی می شود:

  1. ترکیبات آلی
  2. ترکیبات غیرآلی

افزودنی های چند منظوره آنهایی هستند که بیش از یک ویژگی فیزیکی یا شیمیایی مخلوط بتن را تغییر می دهند. انواع مختلفی از افزودنی ها برای ترکیب و اصلاح خواص بتن وجود دارد.

انواع افزودنی های بتن

معرفی کامل انواع افزودنی های بتن که میتواند هر کدام از این انواع افزودنی ها در قبال کار بسیار کمک کننده باشد:

افزودنی های کاهش دهنده آب

افزودنی های کاهش دهنده آب

افزودنی های کاهش دهنده آب مواد ترکیباتی هستند که به عنوان نرم کننده عمل می کنند و محتوای آب مخلوط بتن را تا 5٪ با حفظ کیفیت آن کاهش می دهند. مواد کاهنده آب معمولا مشتقات چند حلقه ای یا فسفات هستند. هنگامی که این مواد افزودنی به بتن اضافه می شوند، مقاومت فشاری مخلوط بتن را افزایش می دهند. این نوع افزودنی معمولاً در بتن کف و جاده ها کاربرد بسیاری دارند.

فوق روان کننده ها

فوق روان کننده ها

فوق روان کننده ها عمدتاً افزودنی های بتن پلیمری هستند که محتوای آب را تا 40٪ کاهش می دهند. با این مواد تخلخل مخلوط کاهش می یابد و در نتیجه استحکام و دوام بتن افزایش می یابد.

مواد افزودنی تسریع کننده

تبدیل بتن از حالت اولیه به حالت سخت شده معمولاً زمان می برد. برای ساخت مواد افزودنی تسریع کننده بتن، از پلی اتیلن گلیکول ها، کلریدها، نیترات ها و فلوریدهای فلزی استفاده می شود. این مواد به مخلوط بتن اضافه میشود تا زمان چسبندگی و گیرش را کوتاه کنند.

مواد افزودنی تسریع کننده

مواد افزودنی حباب هوا

از این مواد افزودنی برای ساخت مخلوط بتن با هوا استفاده می شود. این مواد امکان ادغام حباب های هوا را در مخلوط بتن فراهم کرده و از این رو خواصی مانند دوام و استحکام را با تغییرخواص سیمان بهبود می بخشد.

مواد افزودنی کند کننده

مواد افزودنی کند کننده

برخلاف افزودنی‌های تسریع‌کننده که اتصال و گیرش را کوتاه می‌کنند، افزودنی‌های کندکننده، زمان گیرش بتن را افزایش می‌دهند. این مواد نسبت آب به سیمان را تغییر نمی دهند، اما از اکسیدهای فلزی برای جلوگیری از فرآیند اتصال استفاده کرده و زمان گیرش و چسبندگی بتن را افزایش میدهند.

معرفی شرکت شورلول ایران

شورلول ایران برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی در ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی دارای استانداردهای ملی و بین المللی که بیشترین خدمات دهی خود را اختصاص دارد و به همین امر محصولات خرید پودر بندکشی یا محصولات دیگر خرید بالایی و قیمت ارزانی دارند و به همین خاطر نیز میتوانید با شماره 41982(021) با کارشناسان فروش در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید و راهنمایی کامل در اختیارتان گذاشته شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.