معرفی بهترین چسب کاشی استخر

در این مقاله به معرفی کامل بهترین چسب کاشی استخر بطور کامل از صفر تا صد همراه با ویدیو اختصاصی می پردازیم

هنگامی که صحبت از نصب کاشی استخر می شود، استفاده از چسب کاشی مقاوم دربرابر رطوبت و فرسایش ناشی از حرکت آب بسیار حائز اهمیت و مهم است.

یکی از موارد مهم در طول عمر و دوام استخرها استفاده از بهترین و با کیفیت ترین چسب کاشی استخری است.

 

چسب کاشی ضد آب استخری

علاوه بر تهدید کلر، مواد شوینده نیز می توانند به طور مستقیم بر طول عمر زیرسازی کاشی استخری شما تأثیر بگذارند.

به همین دلیل است که چسب های کاشی استخری همگی به گونه‌ای طراحی می شوند که مقاومت شیمیایی قوی داشته باشند و به شما کمک می‌کنند استخری بادوام و باکیفیت بسازید.

راه‌حل‌های هوشمندانه شرکت های تولید چسب کاشی و سرامیک و در مجموعه چسب های کاشی استخری، برای مقابله با رطوبت بالا، فرسایش ناشی از حرکت آب و همچنین آسیب‌های شیمیایی ناشی از روش‌های تمیز کردن بوده و بسیار مهم است که از مصالح ساختمانی و چسب های کاشی استخری استاندارد و بادوام استفاده کنید.

تفاوت بین کاشی های معمولی و کاشی های استخر

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین دلایل استفاده از پد استخر، جذب آب بالای آن است. جالب است بدانید که درصد جذب آب در کاشی های استخر صفر و در کاشی های معمولی حدود 5 درصد است. یکی دیگر از ویژگی های مهم این سطوح مقاومت بالای آنها در برابر سرما است. در صورتی که معمار از کاشی مشترک در بدنه و کف استخر استفاده کرده باشد، به دلیل انبساط و انقباض زیاد، کاشی های مشترک باید پس از یک سال جدا شده و به طور کامل تعویض شوند.

کاربرد چسب استخری

یکی از پرکاربرد ترین محصولات ساختمانی و چسب کاشی و سرامیک متعلق به شرکت شورلول ایران است، که با استفاده از این محصولات استخر شما ضد آب خواهد بود و حداکثر چسبندگی و انعطاف پذیری را حفظ می کند.

استخرهای شنا نیز مستعد رشد باکتری ها و کپک ها هستند و به همین دلیل نصب کاشی و انتخاب چسب کاشی استخری باکیفیت و مقاوم باید در برابر میکروب هایی که می تواند بر طول عمر نصب تأثیر بگذارد، مقاومت نشان دهد.

در نصب کاشی استخری توجه به این نکته حائز اهمیت است که چسباندن و دوغاب کاری کاشی ها باید همزمان انجام شود تا فرآیند نصب کاشی و چسباندن کاشی با قدرت و با کیفیت انجام شود. کاشی ها باید به طور محکم در چسب کاشی قرار گیرند تا از تماس موثر و قوی بین چسب و کاشی اطمینان حاصل شود.

کاربرد چسب کاشی و سرامیک

نکته مهم در انتخاب چسب کاشی استخری در زمان خرید بررسی ویژگی ها و موارد مصرف چسب های کاشی هستند، چرا که هر محصولی که با عنوان چسب کاشی در بازار وجود دارد، مناسب انجام نصب کاشی استخر و چسباندن کاشی نیست.

ویژگی چسب کاشی

 • انعطاف پذیری بالا در محیط مرطوب
 • عدم جذب آب
 • مقاومت در برابر رطوبت
 • گیرش سریع
 • جکوزی و استخرهای با عمق زیاد)بعلت ساختار منظم سیلیس‌های موجود می‌تواند فشارهای هیدرولیکی بسیار بالا را تحمل کند)
 • تولید شده به منظور استفاده در محیط های غوطه‌ور در آب

کاربرد چسب کاشی استخری

 • استخر
 • سونای بخار
 • جکوزی
 • آبنما
 • سرویس های بهداشتی و حمام و تمام محیط هایی که در تماس با آب هستند

بهترین چسب کاشی استخری کدام است؟

پیشنهاد ما برای بالا بردن کیفیت کاشی کاری استخر و همینطور بالا بردن طول عمر و مقاومت زیر سازی کاشی های استخری  شما است. چسب کاشی و سرامیک پودری Sure Flex 3004 محصول تولیدی شرکت شورلول ایران که دارای استاندارد ملی ایران – استاندارد بین المللی از کشورهای استرالیا و عربستان سعودی است.

چسب شورفلکس3004

آماده سازی پوسته

یکی از مهترین اقدامات قبل از شروع کاشی کاری استخر آماده سازی پوسته است که برای اطمینان از ضد آب بودن پوسته آزمایش می شود.

ضروری است هر گونه تعمیرات لازم با استفاده از روش های مناسب قبل از چسباندن کاشی استخری انجام شود. به هیچ وجه نباید کاشی کاری را به عنوان روشی برای ضد آب کردن استخر در نظر گرفت. اگر پوسته بتنی روکش صافی داشته باشد، می‌توان مستقیماً روی آن کاشی‌کاری کرد، در غیر این صورت باید رندر و کف‌کشی شود.

سطحی که قرار است کاشی شود باید تمیز، صاف، عاری از گرد و غبار و عاری از هرگونه نقص باشد.

برای صاف کردن پوسته بتونی، تعمیر شکاف ها و ترک ها و همینطور صاف و هموار کردن سطوح عمودی و یا افقی، از Surefinish GP240  و یا  Surefinish NS40 ملات ترازکننده شورلول ایران بهترین و باکیفیت ترین گزینه پیش روی شماست.

 

نصب کاشی استخر

قبل از انجام عملیات نصب و چسباندن کاشی‌های استخری از صاف بودن سطحی که قرار است کاشی را بر روی آن چسباند،  اطمینان حاصلکنید . آب‌بندی استخر و یا مکانی که کاشی استخری می‌خواهد مورد استفاده قرار بگیرد، بسیار اهمیت دارد. در اینجا باید توجه داشته باشید که برای مثمر به ثمر بودن کاری که انجام می‌دهید، باید بهترین چسب کاشی استخری را انتخاب نمایید.

بعد از اجرای آب‌بندی استخر، انجام زیرسازی کاشی با سیمان‌کاری و آستر ماسه و سیمان و نرمه کشی آن می‌باشد. برای آغاز سیمان‌کاری استخر سطح کار ابتدا باید کروم بندی بشود. اولین گام این است که در کنج‌ های استخر و بر روی هر زاویه از دیوارها، سیمان کشی و کروم بندی انجام گیرد. پس از آن با نقطه‌گذاری در هر دوی سوی بالا و پایین سطح دیوار، دوغاب‌ریزی با ملات انجام می‌گیرد.

چسب کاشی استخری

همچنین بخوانید در مورد: زیرسازی کاشی استخر

بعد از نصب کاشی های استخر چه باید کرد؟

پس از آب بندی استخر و کاشی کاری استخر، می‌توان نسبت به بند کشی کاشی‌های استخر توسط پودر مخصوص بند کشی ویژه عایق بندی استخر استفاده نمود. عایق بندی استخر توسط پودر بند کشی منجر به اطمینان از آب بندی استخر خواهد شد.

بعد از اتمام بندکشی و آب بندی استخر، لازم است تا نسبت به پاکسازی و از بین بردن اضافات مصالح ساختمانی استفاده شده اقدام کنید. برای تمیز کزدن باقی مانده پودر بندکشی و یا سیمان خشک شده بر روی سطوح،استفاده از با کیفیت ترین سیملت پاک کن برای پاکسازی بندهای کثیف شده و یا حتی خالی کردن بندکشی های قدیمی است.

 

جمع بندی:

مراحل و نکات مهم در نصب کاشی استخری و اهمیت استفاده از محصولات استاندارد و باکیفیت  را در این مقاله  توضیح دادیم.

در ادامه از مصالح ساختمانی مورد نیاز برای ساخت استخر و مراحل انجام آن شناخت بهتری پیدا کرده اید. تمامی مراحلی که در این مقاله توضیح داده ایم، اقداماتی تخصصی بوده و برای انجام و اجرای آن نیاز به استفاده از نیروهای باتجربه و کاردان است. توصیه ما به شما این است که خودتان وارد عمل نشوید و کار را به استادکاران توانمند و باتجربه بسپارید.

شرکت شورلول ایران تولید کننده انواع  چسب بتن، چسب های کاشی استخری و انواع محصولات دیگر ساختمانی بوده و محصولات خود را با ضمانت و کمترین قیمت برای خریداران گرامی عرضه خواهد کرد. شما میتوانید جهت هر گونه سوال از کارشناسان فروش با شماره 02188708215 در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.