ملات خود تراز شونده

ملات خود تراز شونده

اجرای ملات خود تراز شونده برای کف سازی اصولی یکی از شیوه های مدرن و قابل قبولی است که امروز کارفرمایان و پیمانکاران از آن بهره می برند. ملات خود ترازشونده به استادکاران امکان می دهد تا در کمترین زمان کف ساختمان را با بالاترین کیفیت آماده کنند.

کارشناسان شورلول ایران در این مطلب راهکارهای اجرای اصولی ملات خود ترازشونده را معرفی می کنند تا کفپوشی یه صافی آینه بسازید.

1- انتخاب مناسب ملات تراز شونده 

کفپوش خود تراز شونده، انتخابی عالی به عنوان بستر زیر کار هرگونه عملیات کاشی‌کاری‌ می باشد، اما وقتی کاشی روی سیستم گرمایش از کف قرار می‌گیرد، انتخابی جز استفاده از کفپوش خود تراز شونده نخواهید داشت. بورد سیمانی در این شرایط مناسب نیست. اگر هم بخواهید یک بستر ملاتی تهیه کنید، زمان زیادی از شما گرفته خواهد شد و دستیابی به سطح یکنواخت بسیار دشوار است. از طرفی، فرآیند لکه‌گیری در صورت تهیه ملات می‌تواند به کابل‌های گرمایشی آسیب وارد کند.

2- کف را تمیز کنید

تمام کف را کاملاً جارو کنید و جاروبرقی بکشید. کف باید قبل از افزودن ملا تستیح کنندة کف به طور کامل آماده شود. در حین جارو کشیدن، روی تمام نقاط دارای سوراخ یا شکاف علامت بزنید تا بعداً آن‌ها را پر کنید.

3- سوراخ‌ها و درزها چسب و درزگیر

قبل از اینکه ملات خودتراز را با سطح تماس بدهید، تمام درزها را بگیرید.

 

همچنین بخوانید: ملات آنی‌ گیر بتن چیست؟ مراحل تعمیر بن املات

 

4- به دیوارها نوار آب بند بچسبانید

نوار آب بند یک درزبند فومی است که از آن برای آب‌بندی اتصال بین فونداسیون و صفحه پایینی دیوار استفاده می‌شود. سعی کنید آن را با منگنه در جای خود محکم نگهدارید.

5- مرز بین سیلر و کف را درزبندی کنید.

یکی از نکاتی که باید اهمیت دهید رعایت سیلر در درزبندی است که رعایت این موارد بسیار مهم و قابل اهمیت بوده است.

6- مقوا در اطراف منفذها و زهکشی‌ها قرار دهید

حفره‌های بزرگ مانند دریچه‌های گرمایشی و زهکشی کف را می‌توان قبل از ریختن ملات تراز کننده کف خود با مقوا جدا کرد.

7- در مقابل درها مانع ایجاد کنید

درز پایین درها را با نوارهای چوبی سد کنید. اطمینان حاصل کنید که چوب به زمین چسبیده باشد.

بندکشی ضد اسید دو جزئی – Sure Set 5200

محصول پیشنهادی ما به شما : 

بندکشی ضد اسید

8- ملات خود تراز را بیشتر از نیازتان سفارش دهید

20 درصد بیش از حد نیاز خودتان، ملات خودتراز خریداری کنید. ممکن است یک اتاق به ملات بیشتری احتیاج داشته باشد. کیسه‌ها باید خشک نگه داشته شوند.

9- سطل میکسر را پر کنید

یک سطل در نزد خودتان نگه دارید تا وقتی از میکسر استفاده نمی‌کنید، آن را در سطل جای دهید. همیشه سه چهارم را سطل را پر کنید.

10- کیسه‌های سطح‌بندی‌کننده کف را آماده کنید

کیسه‌ها را تا قبل از مستقر کردن در مکان اصلی‌شان باز نکنید. کیسه‌های باز در کنار سطل‌ها باشند. میکس کردن یک عمل پر از کثیف‌کاری است. دمای بسیار کم یا زیاد نیز روی محتوای کیسه‌ها تأثیر می‌گذارد.

11- سطلی مهیا کنید که به سرعت پر شود

فرو بردن یک سطل در بشکه‌ای پر از آب بسیار سریعتر از پر کردن آن با شلنگ باغچه‌ای است.

12- مخلوط کردن بر روی ترازشونده

قبل از آغاز عملیات مخلوط کردن، تمام سطل‌ها را با مقدار توصیه‌شده آب پر کنید. سطل‌ها را نزدیک یکدیگر نگه دارید تا هنگام جابجایی میکسر از یک سطل به سطل دیگر، آشفتگی کمتر شود. هنگامی که تمام سطل‌های خود ترازکننده کف را مخلوط کردید، به سطل اول برگردید و دوباره آن را برای چند ثانیه مخلوط کنید تا شن و ماسه ته نشین شده را هم بزنید.

13- پخش محتوا سطح بطور دقیق

محتوا را حتما در یک سطح پخش کنید که دچار بیرون زدگی نشود.

14- با بهره ‌گیری از Gauge Rake

با ملات خودتراز برای پوشاندن سطح باید دقت بالایی نیز داشته باشید.

جمع بندی

یکی از آموزش های اجرا کردن ملات خود تراز شونده را مرور کردیم و امیدواریم بتوانیم در آموزش و حل موارد دیگر را با شما به اشتراک بگذاریم.

معرفی شرکت

شورلول ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی با استانداردهای ملی و بین المللی بهترین تولید کننده محصولات ساختمانی مدرن در ایران می باشد و فروش بالا محصولات بالا از جمله رنگ نمای ساختمان و دیگر محصولات بالایی دارد و میتوانید خرید نمایید بصورت آنلاین یا حضوری درب به شرکت و در صورت نیاز داشتن راهنمایی میتوانید با شماره 02188708215 در ساعات اداری تماس بگیرید تا کارشناسان فروش راهنمایی لازم را برایتان اعمال کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.