پوشش نما چیست؟

پوشش نما چیست؟

پوشش نما ساختمان چیست؟ پوشش نماخمیری است مرکب از امولوسیون، اکرلیک، دی اکسید تیتانیوم، مواد ضد قارچ، نگهدارنده های مقاوم به UV و سنگدانه که پوششی بسیار مقاوم برای نما محسوب می شود. این محصول در رنگ ها و دانه بندی های گوناگون تولید شده و قابل استفاده است.

موارد استفاده پوشش نما تکسچر

از محصول پوشش نمای تکسچر جهت ترئین و تعمیر سطوح داخلی و خارجی ساختمان استفاده میشود و همچنین در محافظت از نما نقش بسیار مهمی ایفا میکند. بدون شک بهترین انتخاب برای تعمیر نما بوده و ترک های ایجاد شده در نما را به خوبی پوشش می دهد.

پوشش نمای تکسچر قابل استفاده بر روی انواع پانل های سیمانی، آجر، سنگ، چوب، گچ، فلز، بتن و پانل های کناف است. همین طور بر روی نمای ETICS نقش موثری دارد.

پوشش نما تکسچر

ویژگی های محصول

 1. قابلیت انعطاف پذیری
 2. بدون ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن
 3. غیرقابل اشتعال
 4. 100% ضدآب
 5. ضد قارچ و جلبک
 6. مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
 7. قابلیت چسبندگی بر روی سطوح گوناگون حتی فلز
 8. مقاوم دربرابر سایش و ضربه
 9. بی نیار از مراقبت و نگهداری
 10. تنوع رنگ
 11. قابلیت پوشاندن ترک های قبلی در تعمیرات نما
 12. قابل شستشو
 13. مقاوم در برابر اشعه UV

لایه Sure Primer

روش استفاده پوشش نما

بسته به بافت مورد نظر، پوشش تکسچر با ماله، غلطک و یا به صورت پاششی قابل اجرا است. در نظر داشته باشید قبل از اجرای پوشش نمای تکسچر، سطح زیرین تمیز و خشک و عاری از هرگونه چربی، آلودگی و ذرات سست یا رنگ قدیمی باشد. توصیه متخصاصن شرکت شورلول ایران برای سطوح ناهموار، استفاده از ملات Sure Coat Render برای زیرسازی و ایجاد مقاومت بیشتر است.

برای چسبندگی بیشتر بین سطوح زیرین و پوشش نمای تکسچر، استفاده از یک لایه Sure Primer الزامی است. همینطور برای درخشندگی و محافظت از پوشش نما و همینطور تضمین طول عمر نمای پروژه خود، پس از خشک شدن روی تکسچر را با یک لایه Sure Glaze 360 بپوشانید.

به یاد داشته باشید پوشش نمای تکسچر پایه اکرلیک قبل از خشک شدن در برابر باران و سرما حساس است، پس زمان اجرای پروژه را به گونه ای تنظیم کنید که دمای محیط بین 5 تا 35 درجه سانتی گراد باشد. تا 24 ساعت پس از اجرای پوشش نما، از آب، حلال و تینر استفاده نکنید و تا یک هفته نمای پوشیده شده از تکسچر را در برابر سایش و خط افتادگی محافظت کنید.

مقدار مصرف

باتوجه به نوع دانه بندی، هرسطل 25کیلوگرمی بین 10 تا 15 متر مربع را می پوشاند.

استانداردها

شرکت شورلول تراکو ایران با تکیه بر دانش فنی و آزمایشگاه مجهز خود متناسب با استانداردهای روز دنیا محصولات را آزمایش کرده و با کیفیت ترین محصولات را به بازار عرضه میکند. بیشترین استانداردهای ملی و بین المللی در ایران متعلق به شرکت شورلول ایران است.

محصول پوشش نما تکسچر

پوشش نمای تکسچر از این قاعده جدا نبوده و تمامی تست های لازم بر روی این محصول انحام شده است:

 1. ASTM-E96 (تست قابلیت بخار)
 2. B-117 (تست اسپری نمک)
 3. G-23-81 (تست مقاومت در مقابل تغییرات جوی)
 4. 60Cycles (پایداری در مقابل سیکل های انجماد و ذوب)
 5. ASTM-C297 (مقاومت کششی)
 6. ASTM-E331 (تست نفوذ پذیری)
 7. ASTM-D2247 (تست مقاومت در مقابل آب)
 8. 810B (تست مقاومت در مقابل رشد قارچ و جلبک)
 9. ASTM-E84 (تست تونل آتش)

همینطور تست های مربوط به مقاومت پوشش در مقابل باران های شدید و پرسرعت انجام شده است و پوشش بدون هیچگونه نفوذآب و سایش مقاوم بوده است. 

کلام آخر

برای تعمیر و تزئین و همینطور ضدآب نمودن نمای داخلی و خارجی تمامی ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و برج ها بهترین انتخاب استفاده از محصول پوشش نمای تکسچر شرکت شورلول ایران است. همچنین رنگ نمای ساختمان با قیمت خوب از تیم شورلول پیشنهاد میشود، و به همین خاطر متخصصان ما برای ارائه مشاوره تخصصی و همینطور پاسخگویی به شوالات شما عزیزان در ساعات اداری هستند. شما میتوانید یا شماره تماس  41982(021) تماس حاصل فرمائید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.