پوشش های بافت دار تزئینی نما

پوشش های بافت دار تزئینی نما

پوشش های بافت دار تزئینی نما شرکت شورلول تراکو ایران به صورت تخصصی و با فرمولاسیون ویژه دوست دار محیط زیست است و با بهره‌مندی از میراث سوئدی که همانا نوآوری، کیفیت و ایمنی است. ارزش های خود را تماما در محصولات پوشش سطح و رنگ نما به کار برده است. ما در این مقاله سعی بر معرفی و نحوه اجرای این محصول منحصر به فرد با نام تجاری Terracoat ( تراکت ) داریم.

شورلول تراکو ایران پیشینه‌ای طولانی در تولید تخصصی پوشش های نما، در سه پایه اکرلیکی، سیلیکونی و الستومریک را دارد. این پوشش ها به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر دوام طولانی، استحکام  و محافظت از ساختمان، امکان برآورده شدن ایده ها و نیاز طراحان و معماران را نیز به خوبی تامین کند.

آماده سازی زیرکار

قبل از اجرای پوشش نما تراکوتا به این نکته مهم توجه ویزه ای داشته باشید. زیبایی و دوام هر پوشش رنگ، بستگی به کیفیت زیر کار دارد. پوشش روی دیوار همیشه در محدوده کیفیت ریز کار قرار خواهد گرفت. اجرای یک پوشش بی نقص روی یک زیر کار معیوب امکان پذیر نیست، بنابراین سطح زیرکار می‌بایست تمیز، سالم و خشک باشد و به طور مناسب پرایمر روی آن اجرا شده باشد. سطح تمیز به سطحی اطلاق می شود که عاری از هرگونه مواد زائد مثل چسب، گریس، روغن، جلبک، گرد و خاک، لکه های رنگ و یا هرنوع آلودگی دیگر روی سطح باشد.

پوشش نما تراکوت

سطح سالم  محکم و یکدست است که پلاسترهای نرم، ذرات سست، رنگ و شوره‌زدگی از روی آن پاک شده باشد. زیرکار بدون رطوبت و خشک باشد و در تعادل دمایی رطوبتی، دمای آن حداقل دو درجه بالاتر از نقطه شبنم باشد. میتوانید برای اینکار از رطوبت‌ سنج استفاده کنید. کیفیت زیرکار بخصوص برای اجرای پوشش های نازکی که با ماله اجرا می‌شود بسیار مهم است، چراکه ناهمواری های زیر کار را به پوشش نهایی منتقل میکند.

انواع پوشش های بافت‌دار تزئینی

1- پوشش نما Terracoat Acrylic

برپایه آکرلیک بوده و با توجه به ویژگی های رزین های آکرلیکی دوام و کیفیت بالایی را به کار داده و از رویش قارچ و جلبک بر روی سطح جلوگیری می کند.

پوشش نما Terracoat Acrylic

2- پوشش نما Terracoat Sil

برپایه سیلیکون، علاوه بر استحکام و دوام زیاد، ضد گرد و خاک بوده و خاصیت تراوایی و تنفس زیر سطح را فراهم میکند.

پوشش نما Terracoat Sil

3- پوشش نما Terracoat Flex

برپایه استومریک دارای انعطاف پذیری بالا بوده و به سادگی ترک های زیرکار را می‌پوشاند. از این رو گزینه ای ایده‌آل برای پروژه های بازسازی به حساب می‌آید.

پوشش نما Terracoat Flex

ویژگی پوشش نما

 • بافت نهایی با دانه های کم.
 • نرخ مصرف پایین و بسیار مقرون به صرفه.
 • بسیار مستحکم و بادوام.
 • مقاوم در برابر تغییرات جوی و نیز اشعه فرابنفش UV.
 • تراوایی بخار و تنفس زیر لایه.
 • مقاوم در برابر ضربه و سایش.
 • انعطاف پذیری ممتاز.
 • پایه آب و دوستدار محیط زیست.

کاربرد پوشش نما

 • قابل اجرا بر روی سطوح بتنی، سیمان، نرمه کشی، بتن سبک، تخته سه‌لا، سنگی، آجرکاری، بلوک سیمانی، ورق آهنی و ورق گالوانیزه.
 • اجرا بر روی سطوح داخلی، دیوار خشک، نئوپان.
 • این محصول با بافتی کم دانه، جلوه ای امروزی به سازه ها می‌دهد که برای مجتمع های تجاری و صنعتی، دفاتر، کارخانجات، بیمارستان ها و شهرک های مسکونی مناسب است.
 • قابل اجرا به وسیله غلطک های اسفنجی و یا غلطک پرز‌دار.

سطوح بتنی

پوشش نما Terracoat محصول منحصر به فرد شرکت شورلول تراکو ایران، با طیف گسترده ای از تکسچرها در رنگ های مختلف هم اکنون در ایران.

برای دریافت مشاوره با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید. 41982(021)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.