بهترین چسب کاشی و سرامیک ایرانی

با استفاده از چسب کاشی و سرامیک ، گرانیت و سنگ را می توان به راحتی در نمای ساختمان نصب کرد، این کار با ملات سیمان امکان پذیر نیست و به مرور زمان از نمای ساختمان جدا، ترک خورده و سقوط می کنند. که البته با پیشرفت فراورده های ساختمانی میتوان با هزینه ای کم بهترین چسب کاشی و سرامیک را انتخاب و از این خطرات و آسیب ها جلوگیری کرد. باید اذعان داشت که استفاده از فناوری های نوین در صنعت ساختمان قابل اجتناب نیست. این دستاوردها باید برای حل بسیاری از مشکلات در حین ساخت و ساز و بعداً در هنگام استفاده از ساختمان استفاده شوند.

بهترین چسب کاشی و سرامیک
نصب کاشي بر روي ديوار با چسب کاشي

چرا استفاده از چسب کاشی بهتر از ملات سیمان است؟

در مقایسه با ملات سیمان، چسب کاشی بسیار بهتر است. چسب کاشی استحکام چسبندگی بسیار بالایی دارد و زمان کمتری می گیرد. کار با این چسب راحت تر از سیمان گچ است. ریزش و آشفتگی زیادی وجود ندارد.
چسب کاشی این قابلیت را دارد که ظریف تر و نازک تر شود. در مقایسه با ملات های قدیمی، این چسب ها چگالی بسیار کمتری دارند و بار اضافی به سازه وارد نمی کنند. در عین حال حجم اضافی ساختمان را اشغال نمی کنند. این مورد در ساختمان های قابل حمل بسیار بیشتر رخ می دهد.
اما مزیت سوم مربوط به ماندگاری چسب است. این ماده استحکام چسبندگی خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کند و بسیار بادوام است، علاوه بر این چسب کاشی و سرامیک ضد باکتری بوده و از نظر سلامت قابل مقایسه با ملات سنتی نیست. با توجه به این مزایا می توان گفت که ملات سیمان قدیمی تقریباً بی استفاده است و در ساختمان سازی استفاده نمی شود.

انواع چسب کاشی و سرامیک

چسب کاشی خمیری:

از چسب سرامیک خمیری برای نصب به روی انواع سطح هایی که  کاشی کاری شده اند، انواع سطح های بتنی، پانل های گچی و.. استفاده میشود.

این چسب ها با کاربرد بسیار آسان و استحکام خمشی عالی در خمیر سخت شده آماده استفاده هستند.
تا بتواند عوارض مربوط به سطح بتن، گچ، چوب و … را تحمل کند.

در ادامه دو نوع از بهترین چسب های کاشی خمیری را به شما معرفی خواهیم کرد

1)چسب کاشی خمیری شرکت تراکو یه عنوان یک چسب سرامیک سطلی شناخته میشود و با مواد اولیه شرکت تراکو با بالاترین استاندارد تولید شده  و از نظر کیفی مشابه چسب هایی است که این شرکت در 75 کشور دیگر جهان به فروش می رساند. استفاده آسان ، دوام بالا ، مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست از ویژگی های این محصول است

چسب کاشی خمیری تراکو

2)چسب کاشی و سرامیک خمیری شور فلکس 110 چسبی همگن بر پایه رزین های سنتتیک می باشد. ویژگی های آن انعطاف پذیری مطلوب، مقاومت و چسبندگی بالا بوده که برای انواع کاشی و سرامیک در سطوح عمودی به کار می رود.

چسب کاشی و سرامیک خمیری 110

چسب کاشی پودری:

چسب پودری محصولی بر پایه سیمان و سایر مواد برای نصب کاشی، سرامیک، سنگ و آجر در محیط های مختلف مثل : محیط مرطوب – سطوح در تماس با آب؛ محیط شیمیایی، قلیایی، محیط با چگالی بالا – انقباض – انبساط قوی.
چسب کاشی پودری آلی پودری آماده برای استفاده است که به راحتی با آب مخلوط می شود و چسبی صاف و همگن ایجاد می کند که به راحتی اعمال میشود. چند نوع از بهترین چسب های سرامیکی پودری را در ادامه مشاهده میکنید.

1)چسب کاشی و سرامیک Sure Flex 3004 (ضدآب) 3004 برپایه سیمان می باشد . ویژگی های آن چسبندگی فوق العاده ،انعطاف پذیری بالا و قابل استفاده در محیط های غوطه ور در آب می باشد (ضد آب است)، از این رو برای نصب کاشی و سرامیک با جذب آب بسیار پایین (پرسلانی) نصب سنگ گرانیت برروی سطوح سیمانی ،گچ برگ و پانل های سیمانی به کار می رود

چسب کاشی و سرامیک پودری Sure Flex 3004

2)چسب پودری Sure Flex 7004 نیز برپایه سیمان می باشد . ویژگی های آن انعطاف پذیری بالا ، چسبندگی فوق العاده و بدون لغزش بوده و برای نصب کاشی و سرامیک و سنگ های اسلب (با ابعاد بزرگ) برروی دیوار وکف به کار می رود. همچنین از این محصول می توان برای نصب کاشی بر روی نما استفاده نمود.

چسب پودری Sure Flex 7004

3)چسب کاشی و سرامیک پودری 1004 . ویژگی های این محصول چسبندگی و گیرش مطلوب بوده و برای چسباندن کاشی وسرامیک برروی سطوح سیمانی، آجری در کف به کار می رود. استفاده از این چسب برای کاشی های با جذب آب پایین پیشنهاد می شود

چسب کاشی و سرامیک پودری 1004

4)چسب کاشی و سرامیک پودری 2004 این محصول چسبی پودری ، یک ملات چند منظوره با اجرای آسان است ، که برای نصب کاشی و سرامیک پرسلان ،کلینکره های لعابدارو غیر لعابدار،سنگ های ریز سرامیکی استفاده می شود. این محصول برای کاشی کاری های محیط های داخل و خارج شاختمان و یا محیط های مرطوب ، خیس بر روی کف و دیوار قابل اجرا است.

چسب کاشی و سرامیک پودری 2004

تفاوت چسب کاشی خمیری و پودری چیست؟

تفاوت بین چسب کاشی خمیری و پودری به فرآیند خشک کردن  آن ها مربوط می شود. چسب های خمیری با تبخیر خشک می شوند. فرآیند تبخیر چسب های کاشی خمیری کمی کندتر از چسب های پودری است.  از چسب های پودری می توان برای کاشی های کف استفاده کرد و برای استفاده در فضای باز مناسب است.

چسب کاشی پودری بیشتر از چسب کاشی خمیری ماندگاری دارد و این به این دلیل است که چسب های خمیری از قبل با آب مخلوط شده اند و به دلیل ترکیب شیمیایی ماندگاری کمتری دارند. بنابراین یکی دیگر از مزایای چسب کاشی پودری نسبت به خمیری یا تفاوت آنها به طول عمر این دو چسب کاشی مربوط می شود

برای مطالعه بیشتر در این مورد کلیک کنید: تفاوت چسب کاشی پودری و خمیری

بهترین چسب کاشی و سرامیک

برای اینکه در خرید چسب کاشی اشتباه نکنید، باید به چند نکته توجه ویژه داشته باشید:
اولین نکته این است که باید میزان چسب مورد استفاده برای مصارف سنگین یا سبک را تعیین کنید و باید چسبی را خریداری کنید که میزان چسب مورد نیاز را تامین کند.
نکته دوم این است که باید بدانید به چسب ضدآب نیاز دارید یا خیر، زیرا باید مشخص شود که ناحیه مورد نظر خیس است یا خیر. به عنوان مثال، مکان هایی مانند حمام و توالت مرطوب هستند، اما آشپزخانه یک مکان خشک در نظر گرفته می شود.
نکته سوم این است که باید به موادی که کاشی ها روی آن چسبانده شده توجه کنید، زیرا چسب کاشی با ترکیبی از مواد خاص بهترین کارکرد را دارد.

تفاوت چسب کاشی خمیری و پودری

جمع بندی

با توجه به مطالب بالا و معرفی بهترین نوع چسب های کاشی و سرامیک برای خرید این محصول باید ویژگی هر کدام را مطالعه کرده و بر اساس نیاز خود بهترین چسب سرامیک و کاشی را انتخاب کنید. مهمترین بحث در انتخاب این محصول شرایط محیطی و نیاز شما به سرعت انجام کار است که طبق صحبت هایی که به آن پرداختیم میتوانید بهترین انتخاب را انجام داده و خریدی مناسب داشته باشید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.