چگونه بهترین دستگاه کاشی را انتخاب کنیم؟ بعید است پروژه کاشی‌کاری در پیش باشد و شما به دستگاه کاشی بر نیاز پیدا نکنید. اخیراً، ایجاد برش صحیح روی کاشی با بهترین دستگاه به چالشی مهم برای کاشی‌کاران بدل شده است. خیلی از اوقات، انواع کاترها یا کاشی‌برها به صورت کاربردی انتخاب نمی‌شوند و متعاقباً، چالش‌ها و مشکلاتی را به وجود می آورند. کارشناسان شرکت شورلول ایران در این مقاله به نکاتی اشاره می کنند که از نگرانی‌های شما درمورد انتخاب کاشی بر مناسب می کاهد.

کاشی‌ها معمولاً به سه دسته‌ی پرسلان، سرامیک و سنگ طبیعی تقسیم می‌شوند. نوع برش نیز به نوع کاشی و ضخامت آن بستگی دارد. برای اینکه برش دقیقی ایجاد کنید، به ابزار مناسبی نیاز دارید.

اسکرایب و نیپر کاشی

این ابزارهای دستی، راهی سریع برای ایجاد برش بر روی کاشی‌های سرامیکی نازک به شمار می‌روند. قبل از هر کاری، باید کاشی را به صورت دستی اندازه‌گیری و علامت‌گذاری کنید. سپس، اسکرایب را به کاشی بچسبانید. نیپر هم وسیله‌ای شبیه به انبردست است و از آن می‌توان برای برش بر روی لبه کاشی‌ها استفاده کرد.

کاشی‌برهای دستی

کاشی‌بر دستی، ابزاری عالی برای کاشی‌هایی است که در شکاف‌های کوچک مثل لبه دیوار یا کف کاشی‌کاری‌شده قرار می‌گیرند. کار کردن با این دستگاه هم بسیار آسان است.

کاشی‌برها اندازه‌های مختلفی از scoring wheels دارند که در ادامه، به اندازه‌های خاص هر کدام اشاره می‌شود:

  • 6 میلی متر: کاشی‌های دیوار سرامیکی
  • 8 میلی متر:کاشی‌های پرسلان تخت و دیوارهای سرامیکی و کف کاشی‌کاری‌شده
  • 10 میلی متر: کاشی‌های پرسلان تخت و کاشی‌های کف سرامیکی
  • 18 میلی متر: کاشیی‌های پرسلانی ساختارمند با بافت ویژه
  • 22 میلی‌ متر: پرسلان ساختارمند با بافت سخت

اگر می‌خواهید برشی سریع ایجاد کنید، توصیه می‌شود از کاشی‌برهای دستی استفاده نمایید. این کاترها ارزان‌تر از کاترهای برقی هستند، گرچه قدرت کمتری دارند.

بیشتر بخوانید:

کاشی‌برهای برقی

این نوع کاترها از تیغه‌هایی با روکش الماس ساخته شده‌اند که سرعت بسیار بالایی دارند. برای اطمینان حاصل کردن از خنک ماندن تیغه با وجود اصطکاک در حین برش، کاتر دارای مخزن آبی زیر تیغه یا مجهز به جت قوی آبی است که هدفش صرفاً خنک نگه داشتن تیغه می‌باشد.

با اینکه می‌توان کاترهای برقی را روی کاشی‌های سرامیکی به کار برد، اما ترجیحاً از کاشی‌برهای برقی برای کار کردن با  مواد متراکم‌تر و سخت‌تر مثل پرسلان ضخیم و کاشی‌های از جنس سنگ‌های طبیعی استفاده کنید. کاشی‌برهای برقی دارای قابلیت تنظیم سرعت هستند. از طرفی، کاترهای برقی در مواردی که نیاز به برش‌های مورب یا خاص وجود دارد، بهترین گزینه به شمار می‌روند.

کدام نوع کاتر، بهترین گزینه است؟

در واقع، اکثر کاشی‌کارها به ترکیبی از کاشی‌بر دستی، برقی، اسکرایپ و نیپر نیاز دارند تا در مواقع خاص، از هر کدام به نحو احسن استفاده کنند.

معرفی شرکت

شورلول ایران برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی در ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی دارای استانداردهای ملی و بین المللی.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.