بتونه برای رنگ آمیزی دیوارهای گچی

بتونه برای رنگ آمیزی دیوار های گچی بیشتر استفاده میشود و به همین امر نیز میتوان گفت یکی از یکی از چالش برانگیزترین کارهایی که، اکثر افراد علاقمند به تجربه‌ی حداقل یکباره‌ی آن هستند، آماده سازی و رنگ آمیزی دیوار گچی و انتخاب بهترین بتونه برای رنگ آمیزی است.

اصولا دیوارهای گچی بعد از مدتی، دچار فرورفتگی و ترک‌های ریز و درشت میشوند که از زیبایی آن ها کم شده و شمارا به فکر بازسازی و رنگ آمیزی مجدد خواهد انداخت.

معمولا از پرکننده و بتونه ها برای آماده سازی سطح، پر کردن ترک ها، تسطیح سطح و پر کردن سطوح استفاده می شود.

از آنجایی که هندی کوت داخلی بافت ریزی دارد، با استفاده از آن می توانید کار آماده سازی سطح را قبل از رنگ زدن در بالاترین کیفیت انجام دهید.

رطوبت زیاد یکی از عوامل مهم در تخریب و ایجاد ترک در دیوارهای گچی است.

برای رنگ آمیزی دیوارهای گچی، شما به اطلاعاتی درباره‌ی اصول اولیه و نکات مهم برای آماده سازی دیوار نیازدارید، که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

رنگ زدن دیوار گچی که قبلا رنگ نشده است

برای رنگ آمیزی این نوع دیوارها و برای حفظ کیفیت رنگ و ماندگاری رعایت این موارد الزامی است:

  • از بین بردن اضافات گچ روی دیوار
  • از بین بردن پستی و بلندی های ایجاد شده

بتونه آماده دیوار گچی

برای بتونه کاری دیوار گچی و صرفه جویی در وقت و حفظ کیفیت، محصولی را به شما معرفی میکنیم که یکی از محبوب‌ترین ابزار مورد استفاده نقاشان حرفه‌ای ساختمان است.بی شک بهترین بتونه برای استفاده داخلی ساختمان است. استفاده از این محصول به شما کمک میکند تا چندین مرحله از اقدامات قبل از رنگ آمیزی از قبیل کُشته‌کشی، نرمه کشی و… حذف شده و بلافاصله بعد از بتونه کاری تا چندلایه رنگ آمیزی کنید.

تا قبل از ظهور این محصول باکیفیت و جادویی، بعد از بتونه کاری، نیاز به سمباده زنی و آسترکشی از مراحل الزامی بود، ولی با استفاده از بتونه داخلی ساختمان شرکت شورلول ایران، دیگر نیازی به انجام هیچکدام از این مراحل نیست.

بهترین بتونه ساختمانی مخصوص دیوارهای گچی را میتوانید از شرکت شورلول تهیه کنید.

مزایای استفاده از بتونه خمیری آماده

جالب است بدانید که این محصول یک مخلوط آماده است و برای استفاده از آن نیاز به پیش نیاز ندارید. از طرفی، این بتونه انعطاف بالا و انقباض پایین دارد و این موضوع دلیلی بر کیفیت بالای این محصول است. این محصول شورلول بر پایه آب تهیه شده است و با توجه به موادی که در آن به کار رفته جزو محصولات دوستدار محیط زیست است. هندی کوت چسبندگی بالایی دارد و با استفاده از آن می توانید در زمان و هزینه صرفه جویی کنید.

بتونه خمیری آماده در چه مواردی کاربرد دارد؟

هندی کوت با انواع سطوح سازگار است؛ سطوح سیمانی، گچی و چوبی گزینه هایی هستند که این بتونه برای زیبایی آنها تهیه شده است. دیوار و سقف داخل ساختمان قبل از رنگ شدن به آستری کشی نیاز دارد که هندی کوت داخلی برای این کار تهیه شده است.

از طرفی، معمولا در ساختمان های قدیمی ترک هایی بر روی دیوار و سقت و هر سطح دیگری وجود دارد که این بتونه به آسان ترین روش و در کمترین زمان می تواند آنها را برطرف کند.

 

 
همچنین بخوانید: آموزش بتونه کاری

 

رنگ آمیزی دیوار گچی

برای رنگ آمیزی دیوار گچی بعد از انجام مراحل بالا، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. قرنیزها و حاشیه دیوار را با چسب بپوشانید تا رنگی نشود
  2. رنگ دلخواهتان را به وسیله غلطک روی کل سطح دیوار اجرا کیند
  3. گوشه های دیوار که با غلطک امکان رنگ آمیزی ندارد را با قلم مو، رنگ کنید
  4. کمی صبر کنید تا دست اول رنگ آمیزی کاملا خشک شود
  5. تا دو الی سه مرحله رنگ آمیزی را تکرار کنید
  6. بعد از انجام رنگ آمیزی، تا قبل از خشک شدن رنگ روی دیوار، حتما برجسب های قرنیز ها و سطوح را بکنید، چراکه بعد از خشک شدن رنگ، ممکن است با کندن چسب، رنگ کنده شود.

جمع بندی :

در این مقاله با بتونه کاری دیوار گچی و مزیت های استفاده از بتونه خمیری آماده آشنا شدیم و اطلاعات لازم جهت استفاده از آن را به شما همراهان گرامی ارائه دادیم

شورلول ایران برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی در ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی دارای استانداردهای ملی و بین المللی. همچنین محصولات رنگ نمای ساختمان و دیگر محصولات با فروش بالایی برخوردار است که میتوانید در سایت شورلول ایران خرید نمایید یا در صورت نیاز مشاوره رایگان با شماره 02188708215 در ساعات اداری تماس حاصل نمایید تا کارشناسان فروش با شما ارتباط برقرار کنند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.