ما در این مقاله سعی داریم تا مزیت های استفاده از کفپوش کاشی در خانه را برای شما تشریح کنیم. اکثر صاحبان خانه برای بازسازی یا خرید خانه با یک سوال روبه رو می شوند:

  • کدام کفپوش بهتر است؟
  • با کفپوش های خانه چکار کنم؟
  • چه نوع کفپوشی و استفاده از چه مصالحی برای خانه باکیفیت و بادوام خواهد بود؟
  • و….

تمامی کفپوش ها دارای نقاط قوت و ضعف هستند، ولی طی تحقیقات انجام شده و مصاحبه با افراد خانه دار و استفاده کننده های کفپوش ها، این نتیجه حاصل شد:

کاشی بهترین کفپوش است. یک نوع کفپوش ارزان – جذاب و متنوع وبا نصب آسان، که میتوان به زیبایی خانه شما اضافه کند.

در این مقاله قصد داریم تا 5مزیت وجود کفپوش کاشی در خانه را معرفی کینم:

دوام و ماندگاری

کاشی در هنگام لکه گیری و سایش بسیار انعطاف پذیر است. کاشی برای قراردادن در مناطق پرتردد مناسب است. مقاومت در برابر ضربه قوی ندارد،اگر چه در بخورد جسم سنگین به کاشی، احتمال ترک خوردن آن بالا میرود.

یک راهکار کارآمد در افزایش دوام کاشی ها، استفاده از چسب کاشی معتبر و باکیفیت است که  در قالب پودری و خمیری در دسترس هستند. امروزه بجای استفاده از ملات سیمان برای چسباندن کاشی ها، برای افزایش مقاومت کاشی و همینطور چسبندگی بالا به طوری که در مدت کوتاه کاشی ها دچار لق شدگی نشوند، از این محصولات ساختمانی استفاده زیادی میشود.

 

تعمیر و نگهداری پایین

از آن جایی که کاشی بسیار بادوام است، نیازی به نگهداری و مراقبت زیاد ندارد، فقط باید تمیز شوند، درست مانند هرسطح دیگری در خانه شما که کثیف میشود. نکته مهم در نگهداری کاشی درزگیری و ترمیم بندکشی کاشی هاست که تقریبا هر 4 تا 5 سال یکبار نیاز است. راهکار کارآمد برای حفظ و نگهداری کاشی ها، استفاده از پودر بندکشی معتبر و باکیفیت است، که این امکان را به شما می دهد تا با صرف زمان کم، با کیفیت بالا خود اقدام به بندکشی و یا ترمیم آن شوید. این پودرها کاربری آسان و ساده ای دارند و کاملا آماده برای مصرف هستند.

 

مقرون به صرفه

کتشی های سرامیکی بسیار مقرون به صرفه هستند، این محصولات یکی از ارزان ترین سطوح کف موجود هستند. وقتی هزینه اولیه خرید کاشی و نصب آن ها را با طول عمر و عدم نگهداری پرهزینه  در نظر بگیرید، کاشی ها ارزمشند هستند.

دقت داشته باشید، برای افزایش طول عمر کاشی و سرامیک، از چسب کاشی و سرامیک استفاده کنید.

ضدآب

کاشی های سرامیکی دارای یک لایه محافظ لعابدار بر روی سطح خود هستند که آن ها را در برابر آسیب آب و رطوبت و نفوذ لکه محافظت میکند. به همین دلیل است که از کاشی ها برای کف حمام و مناطق مرطوب استفاده می شود. کاشی ها به طور طبیعی در برابر رطوبت مقاوم هستند و آن هارا برای استفاده در مناطق گرم و مرطوب به یک انتخاب خوب تبدیل میکند.

برای استحکام و افزایش مقاومت کاشی ها در حمام – سرویس های بهداشتی و مناطق مرطوب، از چسب کاشی و سرامیک مخصوص سرویس بهداشتی و حمام استفاده کیند که مشخصا برای استفاده در این مکان ها و برای مقاومت در برابر نفوذ آب و رطوبت ساخته شده اند.

سازگار با محیط زیست

کاشی ها معمولا از مواد خام مانند شیشه، ماسه، خاک رس ساخته میشوند. این مواد اغلب با سایر مواد بازیافتی ترکیب می شوند تا کاشی های سرامیکی را درست کنند. این مواد میتوانند با خنک نگه داشتن خانه در تابستان و گرم نگه داشتن خانه شما به عنوان توعی عایق، هزینه گرمایشی شمارا کاهش دهد.

بیشتر بخوانید:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.