5 نکته طلایی برای خرید مصالح ساختمانی

5 نکته طلایی برای خرید مصالح ساختمانی

 انتخاب مصالح ساختمانی با کیفیت و بادوام برای هر پروژه ساختمانی، مسکونی، اداری و حتی بازسازی منازل بسیار مهم است. در این مقاله به 5نکته طلایی برای خرید مصالح ساختمانی اشاره خواهیم کرد.

در ظاهر شناسایی و خرید محصولات ساختمانی با یک جستجوی ساده در گوگل و یا گشت و گذار در مناطق بورس فروش محصولات ساختمانی کاری ساده و کوتاه به نظر می آید و البته شاید برای کسانی که به تازگی قصد شناسایی و خرید محصولات ساختمانی باکیفیت برای پروژه های خود را دارند، کمی خسته کننده و نسبت به تنوع محصولات موجود در بازار نامطمئن و بی اعتماد باشند.

اصل ماندگاری و دوام

بسیاری از پیمانکاران، الویت انتخاب خود را بودجه مشخص شده برای پروژه خود قرار می دهند و شاید به ناچار با خرید محصولات بی کیفیت و بی نام و نشان خود را درگیر کسری بودجه در انجام پروژه ها نمی کنند. تنها بهترین پیمانکاران ساختمانی میدانند که در مرحله نخست برای انتخاب محصولات ساختمانی باکیفیت و ماندگار، پروژه های اجرا شده توسط محصولات تولیدی هر شرکت را با هم مقایسه کرده و تاثیرگذاری این محصولات طی سال های طی شده را اصل مهم در انتخاب محصولات ساختمانی قرار دهند. رنگ نمای ساختمان و دیگر از محصولات نیز میتواند در مسائل مصالح ساختمانی نیز مفید باشد.

اصل ضمانت

وقتی درمورد ماندگاری و دوام محصولات ساختمانی صحبت میکنیم، درواقع از اصالت و ضمانت محصولات صحبت کرده ایم. مواد و مصالح ساختمانی هرکدام به تنهایی دارای ضمانت عاری از نقص از طرف سازنده و تولید کننده در بازه های زمانی مختلف هستند. حتما به این نکته مهم توجه داشته باشید که برای پروژه ساختمانی شما چه بازه زمانی گارانتی مناسب است و در ادامه به جستجو برای انتخاب محصول ساختمانی موردنیاز خود اقدام کنید.

برای مثال: اگر دیوارهای اجرا شده در پروژه ی شما عمر محدودی داشته باشند و از مصالح ساختمانی کم دوام و بی کیفیت درست شده باشند، چه فایده ای دارد که برای زیر سازی این دیوارها از محصولات باکیفیتی استفاده کنید که ضمانت 20ساله دارند؟!

همچنین بخوانید: دانستنی های بتن و افزودنی های بتن

ساخت و ساز سبز

امروزه توجه بیشتری به ساخت و ساز سبز و استفاده از محصولات و مواد سازگار با محیط زیست شده است. انتخاب اکثر پیمانکاران و صاحبین پروژه مصالح ساختمانی سازگاز با محیط زیست است. توجه داشته باشید این نوع محصولات در اختیار شرکت هایی با پتانسیل تولید بالا و در اختیار داشتن آزمایشگاه های مجهز است. برندها و تولیدکنندگانی هستند که کیفیت محصولات تولیدی خود را فدای این موضوع کرده و به بهانه تولید مصالح سازگار با محیط زیست، محصولاتی بی کیفیت وغیراستاندارد وارد بازار می کنند، پیشنهاد ما این است که سابقه ی تولید و استانداردهای ملی و بین المللی این تولیدکنندگان را بررسی کنید.

نشانه شناسایی این شرکت ها و تولیدکنندگان، پروژه های ملی و بین المللی است که در داخل و خارج از کشور انجام داده اند. امروزه کشورهای بسیار زیادی با رعایت حفظ اصول محیط زیستی اقدام به همکاری و مشارکت در پروژه های ساخت و ساز میکنند.

 

قیمت محصول

همه مواد و مصالح ساختمانی با کیفیت لزوما گران نیستند، حتی ممکن است شرایط ویژه ای از تولیدکنندکان دریافت کنید که با حفظ کیفیت نسبت به سایر محصولات مشابه ارزان تر باشند. اگر بودجه ی کمی دارید و تمایل به استفاده از محصولات باکیفیت هم دارید همیشه راه هایی وجود دارد که شما را به منزل‌گاه مقصود برساند. خیلی از تولیدکنندگان و شرکت های با اصالت و مشتری مدار، برای شما وقت میگذارند و به شما مشاوره میدهند و همینطور متناسب با میزان خرید شما از محصولاتشان برای شما شرایط تخفیف قائل می شوند. اگر از تولیدکننده محصولات ساختمانی به صورت عمده و یا متناسب با میزان موجه خرید کنید قطعا دریافت تخفیف غیرمعمول نخواهد بود. پس به شما پیشنهاد میکنیم قبل از مذاکره و ایجاد ارتباط با شرکت مورد نظر تصمیم گیری نکنید و حتما درخواست جلسه مشاوره داشته باشید. مشتری مداری و همراهی شما در این مسیر توسط شرکت مورد نظر خود نشانه اصالت و رعایت اصول فروش صادقانه و استاندارد است.

یک متخصص را بکار بگیرید

آخرین اما نه کم اهمیت ترین، مطمئن شوید که در انتخاب مصالح ساختمانی به تنهایی این کار را انجام نمیدهید. یک متخصص باتجربه در این تجارت میتواند راهگشای شما باشد. اصولا شرکت ها و تولیدکنندگان معتبر و قدیمی از مشاورین متخصص در این حوزه برای مشاوره با شما استفاده میکنند. دقت داشته باشد جلسه مشاوره حتما برای فروش نیست. در رابطه با تمامی جوانب پروژه ساختمانی خود صحبت کنید و از راهکارهای ارائه شده توسط مشاوره دهنده و میزان اهمیت پروژه ی شما برای آن مجموعه، برای انتخاب تصمیم گیری کنید.

معرفی شرکت شورلول ایران

شورلول ایران برترین تولیدکننده محصولات نوین ساختمانی در ایران با بیش از 100 محصول ساختمانی دارای استانداردهای ملی و بین المللی. محصولات چسب کاشی و سرامیک و دیگر از محصولات را میتوانید با قیمت ارزان خرید نمایید و در صورت نیاز به مشاوره، میتوانید با شماره 02188708215 در ساعات اداری با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید تا اقدامات لازم جهت راهنمایی خرید محصول و … انجام گردد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.