7 اصل اساسی برای استفاده بهتر از چسب کاشی و سرامیک


قبل از اینکه کاشی ها را روی دیوار قرار دهید، باید چسب کاشی را به طور یکنواخت و صحیح روی سطح پخش نمایید. با پیشرفت حرفه کاشی‌کاری استفاده از چسب کاشی مرغوب و باکیفیت به یک چالش جدی برای پیمانکاران و کارفرمایان تبدیل شده است. با این حال، وقتی از اصول استفاده از چسب کاشی آگاهی داشته باشید، می‌توانید به بهترین نحو کاشی و سرامیک را روی کف و دیوار کار کنید.

کارشناسان شرکت شورلول ایران در ادامه مطلب به اصول استفاده از چسب کاشی پرداخته اند تا با کمترین هزینه بیشتری بهره وری را هنگام استفاده از چسب کاشی و سرامیک داشته باشید. همچنین، می توانید انواع چسب کاشی و سرامیک شورلول را با مرغوب ترین و بالاترین کیفیت از فروشگاه های معتبر سراسر ایران تهیه فرمایید.

برتری چسب های کاشی و سرامیک نسبت به سیستم سنتی ( دوغاب سیمانی)

چگونه چسب کاشی مرغوب را تشخیص دهیم؟


1- قوام، اصل کلیدی است

هنگامی که چسب خود را پخش می کنید، داشتن قوام مناسب بسیار مهم است. این موضوع بستگی به نحوه زاویه دادن به ماله و فشاری است که وارد می کنید.

2- ماله را زاویه دهید

مقداری چسب به دیوار بزنید و سپس با استفاده از ماله پخش کنید. این زاویه باید بین 35 تا 45 درجه باشد و از دو دست برای اعمال فشار مناسب استفاده کنید. هر چه چسب را پهن تر روی دیوار پخش نمایید، ممکن است مقدار بیشتری از چسب را مجبور شوید پاک نمایید و اگر دیوار دارای ناهمواری و گودی بیشتری باشد ، باید چسب بیشتری روی دیوار به کار ببرید. سعی کنید مقدار چسب را یکنواخت و ثابت در سراسر دیوار نگه دارید تا یک پوشش صاف داشته باشید

3- شبکه شیارها را بررسی کنید

در حالت ایده آل شما به دنبال یکسری شبکه شیار صاف از چسب هستید. این امر باعث می شود تا هوا در کانال های چسب جریان یابد و مکش ایجاد کند که کاشی‌ها را هنگام خشک شدن روی دیوار محکم نگه می دارد.


4- بدانید از کجا شروع کنید

هنگامی که شروع به زدن چسب کردید، توصیه‌های بالا را دنبال کنید و با نگه داشتن یک طرف خط راهنمای عمودی خود (که از قبل باید روی دیوار با مداد کشیده شده باشد) شروع کنید. خطوط راهنما باید قابل مشاهده باشد تا به شما امکان دهد در یک خط مستقیم کاشی کاری کنید.

5- از مقیاس کوچک شروع کنید

همیشه بهتر است برای شروع در یک منطقه نسبتا کوچک کار کنید. مبتدیان باید روی قسمتی که بزرگتر از یک متر مربع نباشد، به فعالیت بپردازند. چسب را به طور مساوی پخش کنید و سپس چند کاشی قرار دهید و با تکه‌هایی در اندازه‌های مشابه در اتاق کار کنید.

6- سوراخ‌ها یا شکاف‌ها را بررسی کنید

سوراخ‌ها و شکاف‌های احتمالی موجود را روی چسبی که پراکنده اید بررسی کنید. اگر شکاف‌هایی وجود داشته باشد چنانچه بعداً سعی کنید کاشی‌ها را سوراخ کنید، می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند، زیرا ممکن است ترک بخورند یا بشکنند.

7- چسب‌هایی که خاصیت خود را از دست داده اند را پاک کنید

اگر چسب شما از بین رفته است و دیگر نمی چسبد، باید قبل از تکرار مراحل بالا آن را جدا کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از ماله کاشی انجام دهید تا چسب را بتراشید.

انتهای پیام

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.