آنچه از برج میلاد نمی‌دانید

برج میلاد یکی از نمادهای شاخص شهر تهران است که در قلب پایتخت خودنمایی می‌کند. این برج که توسط مهندسان ایرانی ساخته شده، نشان‌دهنده توانایی تعداد زیادی از متخصصان و شرکت‌های ایرانی فعال در صنعت ساختمان و عمران است.
برج میلاد ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن را نسبت به سایر سازه‌های مشابه ایرانی و غیرایرانی متمایز می‌کند. ارتفاع بلند برج، استقرار رستوران گردان و مراکز گردشگری در رأس برج و کاربری همزمان مخابراتی و گردشگری از جمله ویژگی‌های این سازه مدرن است. این ویژگی‌ها حساسیت سازندگان برج را برای انتخاب بهترین مصالح ساختمانی دوچندان می‌کرد.
حساسیت نسبت به مصالح
سازندگان برج می‌دانستند که برای ساخت سازه‌ای که قرار است نماد تهران باشد و در میان مرتفع‌ترین برج‌های مخابراتی دنیا قد علم کند، باید وسواس فراوانی به خرج دهند. برجی که 435 متر ارتفاع و حدود 150 هزار تن وزن دارد بدون شک باید با بهترین مصالحی که از سخت‌ترین آزمایش‌های استاندارد نمره قبولی دریافت کرده‌اند، ساخته شود

استفاده از چسب‌های دوجزئی

در پروژه‌های ساختمانی به دلیل اهمیت ماندگاری و دوام سازه، برای نصب سنگ و کاشی از چسب‌های دوجزئی که قدرت چسبندگی فراوانی دارند، استفاده می‌شود. این چسب‌ها به دلیل اینکه در اثر واکنش‌های شیمیایی بین دو جز آن عمل می‌کند، در مقایسه با سایر شیوه‌های نصب سنگ و کاشی بسیار کارآمد و ایمن هستند.

در برج میلاد، از سنگ‌های مهندسی استفاده شده است. این قبیل سنگ‌ها به دلیل اینکه حاوی رزین هستند، متناسب با تغییر دمای هوا دچار انقباض و انبساط می‌شوند. از این رو ضرورت دارد از چسبی برای این نصب سنگ‌ها استفاده شود که حالت انعطافی بیشتری دارد. در بخش‌های مختلف برج میلاد، برای نصب این سنگ‌ها از چسب 6004 شرکت شور لول ایران استفاده شده است. کیفیت این چسب به حدی مناسب بود که از زمان نصب سنگ‌ها تابه امروز هیچ‌گونه مشکلی گزارش نشده است.

شرکت شور لول ایران که فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرده، با استفاده از دانش روز دنیا و بهره‌گیری از مهندسان و متخصصان باتجربه ایرانی، کیفی‌ترین محصولات شیمیایی مورد نیاز صنعت ساختمان را تولید می‌کند. شور لول ایران، ارتباط گسترده و موثری با برند معتبر تراکو که یکی از خوش‌نام‌ترین برندهای استرالیایی صنعت ساختمان جهان است، دارد. این رابطه حرفه‌ای منجر به ورود جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا در صنعت ساختمان به کشور عزیزمان می‌شود.

شور لول ایرانیان در مرتفع‌ترین رستوران تهران

یکی دیگر از محصولات شور لول ایران که در برج میلاد مورد استقبال و استفاده قرار گرفت، ملات خودتراز بود. از این ملات برای همسطح کردن کف رستوران گردان برج استفاده شده است. این ملات که یکی از محصولات پرطرفدار و پرکاربرد شرکت شورلول ایران است، به سازندگان رستوران گردان برج میلاد کمک کرد تا بدون هیچ چالشی سطح زیر موکت‌ها را تراز کنند.

اهمیت ملات شرکت شور لول ایران وقتی مشهودتر می‌شود که چرخان بودن رستوران در نظر گرفته شود. حرکت مداوم کف رستوران و لرزه‌های بسیار ریز و پیاپی که به آن وارد می‌شود، ضرورت استفاده از یک ملات استاندارد و کیفی را چندبرابر کرد. 

شور لول ایران، با مطالعه‌ها و آزمایش‌های پیاپی متناسب با ویژگی‌های هر سازه و شرایط اقلیمی و آب و هوایی هر منطقه جغرافیایی، بهترین موثرترین محصولات شیمایی که به ماندگاری سازه کمک کنند، را تولید می‌کنند.

اگر شما نیز در صنعت ساختمان فعالیت می‌کنید، می‌توانید روی کمک‌های کارشناسان باتجربه شورلول ایران حساب کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت شور لول ایران، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کارشناسان و مشاوران این شرکت دسترسی پیدا کند.

 

Comments (0)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *