معرفی 20 ابزار برتر کاشی کاری حرفه‌ای

 انجام کاشی کاری به بهترین شکل ممکن مزایای متعددی دارد. این امر، مستلزم تجربه، طراحی مناسب، برنامه‌ریزی دقیق و البته، داشتن بهترین ابزار کاشی‌کاری است.

مراحلی مثل اندازه‌گیری اولیه، آماده‌سازی محل، چیدن کاشی‌ها، انتخاب ابزار مناسب و بندکشی همگی، تضمین‌ کننده اجرایی کارآمد و باکیفیت بالا برای شما خواهند بود.

ابزار کاشی کاری برای هر پروژه کاشی کاری ضروری است، چه در حال کار بر روی حمام، آشپزخانه یا هر منطقه کاشی کاری شده دیگری باشید. 

در این مقاله با 20 ابزار حرفه ای برای کاشی کاری آشنا میشویم که میتواند جهت انتخاب ابزار به شما کمک کند

کاشی کاری

جدیدترین ابزار کاشی کاری

به طور کلی، داشتن ابزار کاشی کاری مناسب برای هر پروژه کاشی کاری ضروری است. با سرمایه گذاری بر روی این ابزارها، می توانید اطمینان حاصل کنید که پروژه کاشی کاری شما موفقیت آمیز بوده و کاشی های شما به درستی نصب شده و عالی به نظر می رسند.

1- زانوبند کاشی کاری

زانوبندها برای هر کاشی‌کار، ضروری هستند، چون هم جلوی آسیب را می‌گیرند و هم راحتی بیشتری را فراهم می‌کنند. زانوبندهای حرفه‌ای، ضدلغزش و ضد آب هستند و استفاده از آن‌ها نیز آسان است که بیشتر موارد آن را از زانو بند کاشی کاری استفاده میکنند.

زانو بند کاشی کاری

2- صندل‌های کاشی‌کاری

این صندل‌ها برای پروژه‌های کاشی‌کاری گسترده استفاده می‌شود. کف این صندل‌ها دارای اجسام نوک‌تیزی است که به کف چسبناک برخورد نداشته باشید. بندهای با قابلیت تنظیم نیز از دیگر ویژگی این صندل‌ها است.

بیشتر بخوانید: 12اشتباه رایج در کاشی ‌کاری که باید از آنها اجتناب کنید

3- اسفنج کاشی کاری

این ابزار به شما کمک می‌کند تا سطوح را تمیز کرده و دوغاب‌های اضافی را از روی کاشی‌ها بردارید. هر چه تراکم اسفنج بیشتر باشد، مناسب‌تر خواهد بود.

اسفنج کاشی کاری

4- چاقو 

چاقویی برنده برای باز کردن انواع بسته‌ها به کار می‌آید. ترجیحاً چاقوهای با دسته ارگونومیک را برگزینید.

5- تراز کاشی کاری

یکی از مهم‌ترین جنبه‌های کاشی‌کاری حرفه‌ای، ایجاد خطوط مستقیم است که با تراز می‌توان به این مهم دست پیدا کرد که یکی از موارد استفاده از وسایل کاشی کاری محسوب میگردد.

6 – متر

متر برای اندازه‌گیری یکی از ملزومات جعبه‌ابزار است. دقت و حرفه‌ای بودن همیشه کنار هم هستند.

دقت داشته باشید که در کنار همه ی این ابزارها باید جهت چسباندن کاشی و سرامیک به سطوح مختلف از چسب کاشی و سرامیک مرغوب استفاده کرد تا نتیجه ی کار رضایت بخش باشد

7- مداد مخصوص

این واقعیت بر هیچ‌کس پوشیده نیست که وجود قلم برای علامت‌گذاری موقتی بر روی سطوحی مثل سرامیک و پرسلان بسیار کاربردی است. همچنین، مداد برای مشخص کردن خطوط برش روی کاشی نیز مؤثر است.

مداد مخصوص

 

8- چکش پلاستیکی کاشی کاری

با چکش لاستیکی می‌توانید ضربات ملایمی برای تراز کردن کاشی‌ها به آن‌ها بزنید، بی‌آنکه آسیبی برای کاشی‌ها ایجاد شود.

9- اسپیسر و کیت ترازکننده

این کیت برای سطوح کاملاً هم‌سطح و اتصالات دوغابی ثابت طراحی شده است که برای کاشی‌های با ضخامت 3 تا 12 میلی‌متر استفاده می‌شود. از اسپیسرها می‌توان برای کسب اطمینان از حفظ فاصله یکنواخت بین کاشی‌ها استفاده کرد.

10- ماله

ماله‌ها برای کسب اطمینان از دستیابی به سطوح صاف با میزان چسبندگی کافی به کار می‌روند. ماله شیاردار باعث ایجاد شیارهایی در لایه‌های چسب خواهد شد تا مکش را بهبود ببخشد. به طور کلی، ماله‌های با شیار مربعی برای کاشی‌کاری کف و ماله‌های با شیارهای انحنادار برای کاشی‌کاری دیوار استفاده می‌شوند.

ماله

11- سطل

سطل‌هایی با حجم حداقل 10 لیتر برای کارهایی مثل مخلوط کردن دوغاب و چسب‌ها و دیگر امور مربوطه به کار می‌روند.

12- کاتر کاشی

کاترهای دستی معمولاً برای برش کاشی‌های چینی و سرامیکی به راحتی استفاده می‌شوند. کاشی‌های سخت‌تر که در آن‌ها سنگ‌های طبیعی به کار برده شده‌اند، احتمالاً برای برش‌ آنها به اره  های برقی نیاز خواهد شد.

13- میکسر

میکسر برقی به شما در تهیه سریع چسب و دوغاب با قوام مناسب کمک می‌کند. این وسیله دارای قدرت و سرعت بسیار بالایی است که جدیدترین ابزار کاشی کاری محسوب میگردد.

14- انبر کاشی‌ شکن

با استفاده از این ابزار می‌توانید برش‌های جزئی را به دلخواه خودتان روی کاشی‌ها اعمال کنید. انبر کاشی‌شکن حتی جهت ایجاد برش در لوله‌ها، کلیدها و چارچوب در نیز به کار می‌رود.

15- اره کاشی‌بر برقی: این نوع اره برای ایجاد برش مستقیم و زاویه‌دار بر روی سرامیک، پرسلان، سنگ طبیعی و شیشه استفاده می‌شود. اره‌های برقی از اره‌های دستی بهتر هستند، چون ظرافت بیشتری دارند.

16- تیغ الماس اره

این تیغه‌ها دارای یک مرکز فولادی قوی هستند که لبه آن‌ها مجهز به الماس است تا اطمینان حاصل شود که می‌ توان همه چیز را از سنگ و بتن گرفته تا کاشی‌های چینی و سرامیک، به راحتی برش داد.

تیغ الماس اره

همچنین بخوانید: بهترین دستگاه برش کاشی کدام است؟

17- دوغاب ‌تراش

مناسب برای از بین بردن بندکشی های سفت‌شده.

18- مته یا دریل به همراه سایر متعلقات

مته یا دریل به همراه سایر متعلقات یکی از موارد استفاده از صنعت ساختمانی است که ابزار جدید کاشی کاری با مته یا دریل مورده استفاده قرار میگیرد.

دریل
01.jpg

19- ابزارپخش کننده مواد بند کشی

با استفاده از این ابزار می توان مواد بندکشی را به صورت یکسان در شکاف میان کاشی ها پخش نمود.

20- قاپک مکنده

از قاپک های مکنده تکی و یا دوتایی می توان به عنوان دستگیره در هنگام حمل سرامیک ها و اسلب های بزرگ در محل اجرا و نیز برای وارد آوردن فشار برروی سطح کاشی های نصب شده جهت برطرف نمودن حباب هوای زیرکار و بالا بردن چسبندگی کاشی ها به سطح زیر کار استفاده نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.